В Іспанії вважають, що Україна втрачає ЧС-2030 через тиск держави на УАФ

16.03.2023 12:01
Категории: Новини Футбол

Авторитетне іспанське видання El Pais назвало причину втрати Україною можливості проведення ЧС-2030

Напередодні стало відомо, що Україна втратила місце у спільній (з Португалією та Іспанією) заявці на проведення ЧС-2030. Місце нашої країни тут же зайняло Марокко.

Поки в Україні з приводу того, що сталося, не поспішають робити офіційних коментарів (у перемоги багато батьків, а поразка – завжди сирота), провідні європейські ЗМІ навперебій діляться зі своїми читачами подробицями, повідомляє Footboom. 

Зокрема, ось що пише щодо виключення української кандидатури іспанське видання El Pais:

– Минуло лише чотири місяці після того, як Україну долучили до проєкту Португалії та Іспанії, про що урочисто було оголошено в штаб-квартирі УЄФА в Ньоні. І ось несподіваний поворот – Україна втрачає своє місце.

Головна причина – відсторонення від виконання своїх обов'язків президента УАФ Андрія Павелка. Перша людина футбольної асоціації перебуває під слідством: його звинувачують у завищенні вартості будівництва штучних трав'яних полів, зроблених на грантові гроші.

"Проблема України полягає у втручанні уряду в справи президента асоціації. Це виключно питання внутрішнього управління і втручання уряду. Федерації Португалії та Іспанії не сумніваються, що якщо втручання припиниться, Україна зможе знову стати частиною проєкту і можна буде повернутися до її кандидатури", – цитує видання представника іспанської федерації футболу. 

Згідно з цими міркуваннями, навіть кандидатура Іспанії може опинитися під загрозою, якщо Луїса Рубіалеса (голова Королівської футбольної федерації Іспанії) засудять і дискваліфікують із деяких причин. Уже історично склалося, що і УЄФА, і ФІФА застерігають держави втручатися у справи футбольних федерацій.

Уряд Володимира Зеленського вже поінформований: доти, доки Павелка буде відсторонено від виконання своїх обов'язків, можливості для України провести чемпіонат світу значно зменшуються.

"Затвердження кандидатури – це виняткова робота футбольних федерацій Португалії та Іспанії, в яку уряди обох країн не втручалися і не втручаються. Уряди обох країн розуміють, що це ексклюзивні рішення, які ухвалюють федерації без втручання або участі уряду. 

Варто зауважити, що стосовно Андрія Павелка не було жодних санкцій чи рішень з боку УЄФА, членом виконкому якого він є. Ба більше, не виключено, що Павелко буде присутній 16 березня на конгресі ФІФА в Кігалі (Руанда), що також свідчить про те, що у провідних футбольних організацій до його роботи немає претензій. (За останньою інформацією, Андрія Павелка все ж не буде на конгресі в Руанді – прим.)

Віконце можливостей України і козир Марокко

У принципі, в України ще є вікно можливостей, оскільки остаточна заявка має бути сформована до червня 2023 року. Саме місце проведення ЧС-2030 буде визначено шляхом голосування всіх федерацій, що входять до складу ФІФА (211), навесні 2024 року. 

Зазвичай кожна континентальна конфедерація голосує блоком. Через це хороші перспективи на отримання мундіалю має Саудівська Аравія, заявку якої, найімовірніше, підтримають усі африканські країни.

Тому Португалії та Іспанії навіть вигідніше мати третім партнером Марокко – це може відтягнути частину голосів африканських країн. Також не виключено, що Саудівська Аравія не стане боротися за ЧС-2030, а зробить ставку на ЧС-2034, резюмує El Pais.

Рукавички воротаря збірної Аргентини у фіналі ЧС-2026 пішли з молотка

Лента новостей