Це випливає з останньої заяви, оприлюдненої Міжнародною федерацією важкої атлетики (IWF).
Від початку місяця IWF дозволила важкоатлетам з росії та білорусі змагатися на своїх турнірах на умовах нейтралітету. Рішення ухвалили відповідно до оновлених рекомендацій Міжнародного олімпійського комітету, який радив федераціям дозволяти спортсменам двох країн брати участь в індивідуальних відбіркових турнірах на Олімпіаду.
Рішення IWF відкривало росіянам з білорусами шлях для кваліфікації на олімпійські змагання наступного року. Для цього спортсменам з двох країн було необхідно заявитися, з дотриманням вимог нейтралітету й непідтримки війни в Україні, на змаганнях серії Гран-прі на Кубі, що пройдуть 8-18 червня.
Для кваліфікації на Олімпіаду спортсмени мають взяти участь у трьох з п'яти наступних турнірів: ЧС-2022, Євро 2023-го та 2024-го років, а також Гран-прі на Кубі та в Катарі. росія та білорусь через попереднє усунення вже пропустили світову першість та Євро-2023 й мусили змагатися на Кубі, аби зберегти шанси на виступ у Парижі.
Утім, IWF не затвердила жодного російського спортсмена для участі в Гран-прі. Федерація не отримувала заявок від росіян до закінчення дедлайну в понеділок, 15 травня.
Водночас 13 спортсменів з паспортами білорусі отримали змогу виступити на турнірі. Серед них — чемпіон світу-2019 Євгєній Тіхонцов, чемпіон Євро-2019 Гєннадій Лаптєв, срібний призер ЧС-2018 Павєл Хадасєвич та дворазовий віцечемпіон Європи Пьотр Асайонок.
"IWF надала рівну й чесну можливість спортсменам та персоналу двох країн під питанням взяти участь у Гран-прі в Гавані. Ці рекомендації відповідають настановам МОК", — пояснили в міжнародній федерації.
До речі
- Водночас позбавити олімпійських квот у важкій атлетиці можуть і Україну — через розгляд справ про порушення антидопінгових правил спортсменами Русланом Кожакіним, Богданом Тараненком та Аліною Марущак.