Магучіх з рекордом турніру виграла змагання у Франції, Левченко - третя

06.02.2023 13:00

Дві українки на подіумі турніру серії World Athletics Indoor Tour Silver

Українські стрибунки у висоту Ярослава Магучіх та Юлія Левченко виступили на змаганнях серії World Athletics Indoor Tour Silver у французькому Валь-де-Реї. Для Магучіх це був уже четвертий старт у сезоні, і третій - міжнародний. Для Левченко - перший міжнародний старт "зимового сезону", до того вона виступала лише в Україні.

Паралельно ще три українські стрибунки змагалися на турнірі в Чехії. Там вони стрибали з австралійкою Елеонор Паттерсон, чинною чемпіонкою світу. На тих змаганнях на подіум піднялася Ірина Геращенко, яка показала результат 1.97 метра.

На турнірі у Франції саме дві українки були головними фаворитками на перемогу: серед учасниць у Ярослава та Юлії найкращі результати як у кар'єрі, так і у цьому сезоні.

Однак змагання у Франції не склалися дуже результативними у плані висоти стрибків. Юлія Левченко розпочала стрибати з планки 1.76 метра, але взяли її тільки з другої спроби. Те саме повторилося і на висоті 1.80 метра. А от планку на висоті 1.84 метра українка взяла з першої спроби - і піднялася на друге проміжне місце.

Натомість Ярослава Магучіх уперше вийшла в сектор лише на висоті 1.88 метра. На той момент у змаганнях брали участь ще шестеро атлеток, але планка на висоті 1.88 метра підкорилася лише одній - Магучіх взяла її з другої спроби.

Усі інші використали по три стрибки, але не підкорили планку. Тож Ярослава завдяки уже першій успішній висоті стала переможницею. Юлія Левченко таким чином фінішувала на третьому місці - за кількістю спроб вона пропустила уперед литовку Урте Байкстите.

Залишившись наодинці в секторі, Ярослава Магучіх взяла висоту 1.95 метра (теж з другої спроби) - це новий рекорд турніру у Валь-де-Реї. Після цього Магучіх штурмувала планку на висоті 2.01 метра, хотіла оновити рекорд сезону у світі - але невдало.

Тож Ярослава Магучіх виграла свій четвертий турнір у "зимовому сезоні", вона показала результат 1.95 метра. А Юлія Левченко закінчила змагання на третьому місці з результатом 1.84 метра.

• World Athletics Indoor Tour Silver, Валь-де-Рей: стрибки у висоту
  1. Ярослава Магучіх (Україна) - 1.95 м
  2. Урте Байкстите (Литва) - 1.84 м
  3. Юлія Левченко (Україна) - 1.84 м
***
  • І Ярослава, і Юлія провели свої четверті старти у сезоні. У Магучіх - чотири перемоги, у Левченко - одна.
  • Найкращі результати стрибунок з України у сезоні: 2.00 м - Ярослава Магучіх, 1.97 м - Ірина Геращенко, 1.93 м - Катерина Табашник, 1.92 м - Юлія Левченко, 1.89 м - Юлія Чумаченко.
  • Основний старт "зимового сезону" - чемпіонат Європи у приміщенні, який відбудеться з 2 до 5 березня 2023 року.