Ярослава Магучіх з рекордом сезону у світі виграла свій перший старт у "літньому сезоні"

 

Шість українських легкоатлетів відкрили літній сезону 2023 на турнірі серії World Athletics Continental Tour Gold в кенійському Найробі

Це перші змагання сезону на цьому рівні.

На цьому старті виступили чотири стрибунки у висоту (Ярослава Магучіх, Катерина Табашник, Юлія Левченко та Марина Ковтунова), а також метальник списа Артур Фельфнер. Мав змагатися метальник молота Михайло Кохан, але він не вийшов на старт – причини поки невідомі.

У змаганнях метальників списа Фельфнер показав восьмий результат, а от у стрибках у висоту одразу три українки фінішували у топ-4. Перемогу у цих змаганнях здобула Ярослава Магучіх з найкращим результатом сезону у світі.

Як виступили українські стрибунки у висоту у Кенії

 • Для Магучіх, Левченко, Табашник та Ковтунової це був перший старт у сезоні на відкритому повітрі.
 • 16-річна Ковтунова провела свій перший старт загалом на рівні Continental Tour Gold. Вона розпочала виступи на висоті 1.70 м, після чого 1.74 м та 1.78 м. На висоті 1.82 м Марина зупинилася. Її підсумковий результат – 1.78 м та восьме місце.
 • Табашник розпочала стрибати з 1.74 м, Левченко – 1.82 м. Для обох максимальною висотою стали 1.86 м – Табашник взяла її з першої спроби, тому випередила Левченко, яка взяла цю планку з другого стрибка. На висоті 1.90 м обидві українки завершили виступ.
 • Магучіх розпочала виступ на 1.90 м – з першої спроби взяла цю висоту. Крім Ярослави, 1.90 м взяла також британка Лаура Зіанор. Висоту 1.93 м Зіанор не взяла, тоді як Магучіх – з першої спроби. Цей результат гарантував Ярославі перемогу.
 • Ярослава Магучіх залишилася наодинці в секторі, в статусі переможниці вона підкорила планку на 1.96 м (друга спроба) та 2.00 м (друга спроба). Після цього вона припинила стрибати.
 • Результат 2.00 м – найкращий результат сезону у світі. Магучіх – перша спортсменка у 2023 році, кому вдалося взяти 2.00 метри на відкритому повтрі.
 • Результат Магучіх (2.00 м) – рекорд турніру в Кенії. Попередній складав 1.91 м, належав британці Зіанор.

World Athletics Continental Tour Gold, Найробі: стрибки у висоту

 1. Ярослава Магучіх (Україна) – 2.00 м
 2. Лаура Зіанор (Велика Британія) – 1.90 м
 3. Катерина Табашник (Україна) – 1.86 м
 4. Юлія Левченко (Україна) – 1.86 м

...

 • 8. Марина Ковтунова (Україна) – 1.78 м

Лента новостей