Ярослава Магучіх увійшла до топ-10 світового рейтингу легкої атлетики та очолила список у стрибках у висоту

Українка Магучіх завершила сезон у статусі лідерки в стрибках у висоту та однієї з найкращих легкоатлеток світу

Бронзова призерка Олімпійських ігор і дворазова віцечемпіонка світу – українська стрибунка у висоту Ярослава Магучіх – потрапила до топ-10 світового рейтингу легкої атлетики за підсумком сезону.

Останнім стартом Магучіх цього року став фінал Діамантової ліги в Цюриху, де українка посіла перше місце, стрибнувши на 2.03 метра.

Завдяки успіхам у сезоні, в якому Ярослава також здобула "срібло" чемпіонату світу та "золото" Євро, українка завершила його на восьмій позиції в загальному світовому рейтингу легкоатлеток. Очолила цей список ямайська спринтерка Шеллі-Енн Фрейзер-Прайс – триразова олімпійська чемпіонка, яка цього року знову стала чемпіонкою світу з бігові на 100 метрів.

Магучіх – друга спортсменка в цьому переліку з небігової дисципліни. Її випереджає лише олімпійська чемпіонка й триразова чемпіонка світу в потрійному стрибку, венесуелка Юлімар Рохас, яка ввійшла до топ-3.

Серед європейок Ярослава також посідає друге місце: після нідерландки Фемке Бол – цьогорічної віцечемпіонки світу й чемпіонки Європи з бігу на 400 метрів із бар'єрами.

Загальний рейтинг World Athletics (жінки)

10. Чейз Ілі (США) – штовхання ядра – 1466

Наступна в рейтингу серед українок – Марина Бех-Романчук, яка цього року стала чемпіонкою Європи й віцечемпіонкою світу в примішенні в потрійному стрибку. Вона посідає 57-ме місце (1385).

Першу сходинку серед чоловіків у світовому рейтингу посідає шведський стрибун із жердиною Мондо Дюплантіс (1601) – олімпійський чемпіон, чемпіон та рекордсмен світу.

Найвищу позицію серед українців у загальному рейтингу серед чоловіків посідає бронзовий призер цьогорічного чемпіонату світу в стрибках у висоту Андрій Проценко – 139-те місце (1331).

Крім того, Ярослава Магучіх стала єдиною українкою, яка очолила світовий рейтинг у окремій дисципліні – стрибках у висоту. До топ-10 цього рейтингу ввійшли одразу троє українских атлеток: крім Магучіх – Ірина Геращенко (третє місце) та Юлія Левченко (десяте).