Українська стрибунка у висоту Ярослава Магучіх претендує на звання найкращої легкоатлетки року в Європі

Федерація легкої атлетики Європи (European Athletics) оголосила номінанток на звання найкращої європейської атлетки 2022 року 

До десятки претенденток увійшла й українка – бронзова призерка Олімпійських ігор-2020 і дворазова віцечемпіонка світу зі стрибків у висоту Ярослава Магучіх.

У цьому сезоні Магучіх удруге поспіль здобула "срібло" чемпіонату світу, принесла Україні перше в історії "золото" чемпіонату Європи в цій дисципліні та вперше в кар'єрі перемогла на чемпіонаті світу в приміщенні й фіналі Діамантової ліги.

Цього року Ярослава кілька разів була серед номінанток на звання атлетки місяця та була визнана найкращою атлеткою березня в Європі.

У 2019 році Магучіх стала лавреаткою премії "Зірка, що сходить" у Європі. Проте ще жодна українка не здобувала перемогу в основній категорії. Єдиним українцем, якому це вдавалося, був стрибун у висоту Богдан Бондаренко (2013).

Торік у головній жіночій номінації перемогла нідерландська бігунка Сіфан Хассан.

Номінантки на звання європейської легкоатлетки року-2022
Фемке Бол (Нідерланди) – біг: два "срібла" чемпіонату світу (400 м/б, змішана естафета 4х400 м), три "золота" Євро (400 м, 400 м/б, жіноча естафета 4x400 м), два "срібла" чемпіонату світу в приміщенні (400 м, жіноча естафета 4x400 м), "золото" фіналу Діамантової ліги (400 м/б).
Кілі Годжкінсон (Велика Британія) – біг: "срібло" чемпіонату світу, "золото" Євро (800 м).
Муджинґа Камбунджі (Швейцарія) – біг: "золото" (200 м) та "срібло" (100 м) чемпіонату Європи, "золото" чемпіонату світу в приміщенні (60 м).
Ярослава Магучіх (Україна) – стрибки у висоту: "срібло" чемпіонату світу, "золото" Євро, "золото" чемпіонату світу в приміщенні, "золото" фіналу Діамантової ліги, авторка рекорду сезону (2.05 м).
Малайка Мігамбо (Німеччина) – стрибки в довжину: "золото" чемпіонату світу, "срібло" Євро.
Лора М'юр (Велика Британія) – біг: "бронза" чемпіонату світу, "золото" Євро (1500 м).
Антігоні Дрісбіоті (Греція) – спортивна ходьба: два "золота" чемпіонату Європи (20, 35 км).
Сандра Перкович (Хорватія) – метання диска: "срібло" чемпіонату світу, "золото" Євро.
Нафіссату Тіам (Бельгія) – семиборство: "золото" чемпіонату світу, "золото" Євро, авторка рекорду сезону (6948 очок).
Івана Вулета (Сербія) – стрибки в довжину: "золото" чемпіонату Європи, "золото" чемпіонату світу в приміщенні, "золото" фіналу Діамантової ліги.

Лента новостей