Українка Аннамарі Данча веде боротьбу за історичну перемогу в заліку Кубка Європи зі сноубордингу

15.03.2023 08:44
Українська сноубордистка Аннамарі Данча здобула свою шосту медаль у поточному сезоні Кубка Європи

Представниця Закарпаття у березні виборола "срібло" на етапі у швейцарському Давосі.

Цього сезону Данча вже взяла участь у дев'яти стартах Кубка Європи — рекордний показник у кар'єрі українки на цьому рівні. Лише тричі Аннамарі не сходила на подіум: у німецькому Гохфюґені, швейцарських Ленцерхайде й Давосі.

Шість нагород різних ґатунків (серед них — "золото" в паралельному слаломі-гіганті на етапі в Зімонгюге) дозволили Данчі набрати 575 залікових очок. Цей результат є другим найкращим у сезоні та дозволяє українці сподіватися на перемогу в загальному заліку сезону напередодні заключних стартів у італійському Рачинесі.

У двох стартах 18-19 березня Данчі для перемоги в заліку належить відіграти відставання в 79 очок від італійки Жасмін Коратті на першому місці. Перемога на етапі оцінюється у 100 залікових пунктів, друге і третє місця — у 80 та 60 очок відповідно.

Про перший невдалий старт у Давосі та свої амбіції в сезоні Кубка Європи Аннамарі ексклюзивно розповіла Суспільне Спорт. А також окреслила свої подальші плани в сезоні за межами континентального турніру.

  • Про виступ на етапі в Давосі:

"У перший день змагань у мене була дискваліфікація, тому що було дуже багато снігу. Змагання затримали на дві години, траса була дуже складна. Я дуже сильно розігналася і вилетіла з траси за три прапори до кінця, не набравши жодних очок на Кубку Європи. Це трохи відсунуло мене від першого місця у загальному заліку, до якого я прагну в цьому сезоні".

  • Про рішення зосередитися на Кубку Європи цього сезону:
"Взагалі від самого початку вирішили брати участь у Кубках Європи, щоб потренуватися до чемпіонату світу — як практика до фінальних заїздів. Але потім уже, коли пішли хороші результати — я була другою у загальному заліку, — вже не хотілося його кидати. Бо ще ніколи в історії України та й у моїй особистій кар'єрі не було медалі заліку Кубка Європи. Тому цього сезону є така мета".
  • Про свій наступний виступ:

"У середу, 15 березня, буде Кубок світу в Словенії, в якому я теж братиму участь".

Аннамарі Данча в сезоні 2022/23: що відомо

  • Найкращий результат Данчі на рівні Кубка світу цього сезону — шосте місце на етапі в австрійському Бад-Гастайні.
  • У загальному заліку Кубка світу українка посідає 21-ше місце в заліку паралельних дисциплін. Найкращий результат Аннамарі в кар'єрі на цьому рівні — 18-та сходинка.
  • Сезон Кубка Європи добігатиме кінця етапом у Рачинесі 18-19 березня. Українка змагатиметься там уперше з 2013 року, коли виграла "срібло" у змаганнях з паралельного слалома.
  • У лютому Данча закінчила виступи на чемпіонаті світу зі сноубордингу. Її найкращим результатом на турнірі в Бакуріані стало п'яте місце в паралельному слаломі-гіганті.

Лента новостей