Україна здобула дві нагороди на чемпіонаті Європи з кульової стрільби: медальний залік

15.03.2023 16:55
У столиці Естонії Таллінні відбувся чемпіонат Європи з кульової стрільби з 10 метрів

На турнірі була представлена Україна.

Чемпіонат Європи з кульової стрільби не став першим міжнародним турніром для України в 2023 році. У січні "синьо-жовті" виграли загальний медальний залік на Гран-прі у хорватському Осієку, де українці здобули загалом дев'ять нагород: по три "золота", "срібла" та "бронзи".

На турнірі у Талліні було розіграно 20 комплектів нагород. Збірна України змогла здобути дві медалі.

У перший день чемпіонату Європи Україна здобула друге місце у стрільбі з пневматичного пістолета серед змішаних команд. Цю нагороду здобули юніори Вілена Бевз та Максим Гімон, які у фіналі програли з рахунком 12:16 італійській парі - Алессандре Файт та Маттео Мастровалеріо.

Ще одну медаль збірна України здобула у останній день змагань. Українська команда виборола "бронзу" у стрільбі з пневматичного пістолета. Збірна у складі Віктора Банькіна, Олега Омельчука та Павла Коростильова перемогла у "бронзовому" матчі з рахунком 17:13 команду Латвії.

У загальному медальному заліку збірна України посіла 13-те місце, розділивши цю позицію з командами Австрії та Франції, які теж здобули по одному "сріблу" та "бронзі". Переможцем за кількістю нагород на чемпіонаті Європи стала збірна Норвегії, на рахунку якої три "золота", три "срібла" та дві "бронзи".

Загальний медальний залік чемпіонату Європи зі стрільби

  • 1. Норвегія - 3 "золото" + 3 "срібло" + 2 "бронза" = 8
  • 2-3. Італія - 3 + 2 + 3 = 8
  • 2-3. Сербія - 3 + 2 + 3 = 8

...

  • 13. Україна - 0 + 1 + 1 = 2
  • 13. Австрія - 0 + 1 + 1 = 2
  • 13. Франція - 0 + 1 + 1 = 2

На Євро у Талліні спортсмени мали змогу здобути вісім ліцензій на Олімпійські ігри у Парижі та здобути рейтингові бали, які в майбутньому можуть допомогти потрапити в Париж-2024. Україна не здобула на Євро путівок на Олімпіаду-2024. Раніше представники України здобули неіменні ліцензії у жіночій стендовій стрільбі, чоловічій стрільбі з пневматичного післолета з 10 м, а також стрільбі з гвинтівки з трьох положень з 50 м.

Лента новостей