Україна фінішувала в топ-10 в чоловічій естафеті на етапі Кубка світу в Антгольці

22.01.2023 17:13

Чоловіча естафетна гонка закривала програма шостого етапу Кубка світу, який проходив у італійському Антгольці

До того у жіночій естафеті збірна України показала свій найкращий результат сезону, фінішувала на дев'ятому місці.

Для чоловічої збірної найкращий результат сезону - шоста позиція, яка була встановлена на етапі в Рупольдингу. У порівнянні з тією гонкою тренерський штаб вирішив не робити жодної заміни, на дистанцію пішли ті ж спортсмени: Артем Прима, Денис Насико, Богдан Цимбал та Антон Дудченко.

На етапі в Антгольці в українських біатлоністів виникали проблеми на дистанції, які пояснювали гірським етапом та акліматизацією у горах. В естафетній гонці ці проблеми теж далися взнаки, особливо на останніх колах кожного етапу. І Прима, і Насико, і Цимбал програли більше, ніж на попередніх колах.

Артем Прима два з трьох кіл пройшов серед лідерів першого етапу, але естафету передав дев'ятим - 41 секунда відставання (понад півхвилини на останньому колі). Денис Насико боровся у великій групі за збереження місця чи навіть покращення, зрештою теж передав естафету дев'ятим - відставання зросло до 1 хвилини 33 секунд.

Богдан Цимбал естафету теж передав дев'ятим, щоправда уже з відставанням в три хвилини від лідера. Водночас, до сьомого місця залишалися тільки 30 секунд, а перевага над десятою позицією складала понад 20 секунд.

На останньому етапі Антон Дудченко відіграв одну позицію та піднявся на восьме місце, він обійшов спортсмена з Австрії.

Загалом за гонку українці використали дев'ять додаткових патронів: один у Прими, по два у Цимбала та Дудченка, три у Насика та. За чистим часом на своїх етапах: Прима, Цимбал - дев'ятий,

Щодо боротьби за перемогу, то вона здавалася реальною перші два етапи, які Норвегія, Німеччина та Франція закінчили майже на рівних - у скандинавів було 9 секунд переваги. Однак на третьому етапі, де стартував Йоганнес Бьо, усе, фактично, вирішилося. Норвежець закінчив свій етап з перевагою в 30 секунд над французами та понад хвилину над німцями.

Норвегія упевнено довела гонку до перемоги, на подіумі - Франція та Німеччина. Норвежці виграли четверту поспіль естафету у сезоні.

• Кубок світу: етап в Антгольці, чоловіча естафета
  1. Норвегія (0+6) 1:10:43.0