Три українки у топ-50, повернення Світоліної у топ-100 й зміна першої ракетки світу: оновлені тенісні рейтинги ATP й WTA

13.06.2023 13:12

Жіноча та чоловіча тенісні асоціації, WTA та ATP відповідно, вперше за два тижні оновили свої рейтинги

Зміни у заліку сталися після завершення другого Грендслему року – Ролан Гаррос.

Україна на Відкритому чемпіонаті Франції в основній сітці була представлена шістьма тенісистками в одиночній сітці: Ангеліною Калініною, Мартою Костюк, Лесею Цуренко, Катериною Байндль, Даяною Ястремською та Еліною Світоліною. До змагань чоловіків мав змогу вийти Олексій Крутих, однак перша ракетка країни програв у півфіналі кваліфікації.

Найкращий результат України у одиночній сітці Відкритого чемпіонату Франції з тенісу цьогоріч показала Еліна Світоліна. Колишня перша ракетка України пройшла до чвертьфіналу, де поступилася Аріні Сабалєнка.

Українки в рейтингу WTA

Статус першої ракетки України зберігає за собою Ангеліна Калініна, яка у Парижі вибула у першому раунді основи. Попри цей результат тенісистка піднялась у заліку WTA на одну позицію та йде 25-ю. Це повтор її особистого рекорду в рейтингу.

Марта Костюк на Ролан Гаррос в одиночному розряді вибула одразу в першому раунді. Однак це то самий результат, що і минулоріч, тому очки Марта не втратила. Разом з тим, виступи інших тенісисток дозволили їй навіть покращити свою позицію – українка піднялася на 35-е місце. Це її особистий рекорд у рейтингу.

Одразу на 21 рядок піднялась Леся Цуренко, яка у Парижі на відмові програла майбутній переможниці змагань Ізі Швьонтек у четвертому раунді. Українка повернулася у топ-50 найкращих, займає 45-е місце.

Четвертою ракеткою України за підсумками Ролан Гаррос стала Еліна Світоліна. Одеситка вийшла до чвертьфіналу змагань, покращила свій рейтинг на 119 рядків і повернулася до топ-100 заліку. В оновленому рейтингу Світоліна займає 73 місце, а розпочинала турнір наприкінці топ-200.

Позиції ще однієї українки у першій сотні світового заліку Катерини Байндль попри виліт у першому колі French Open залишилися без змін – тенісистка йде 83-ю.

Лідеркою світового рейтингу тенісисток після перемоги на Ролан Гаррос залишається Швьонтек, яка зберегла перевагу над другою рактекою – аріною сабалєнка. Піднялися на одну позицію у першій десятці Єлена Рибакіна, Каролін Гарсія, Онс Жабер та Петра Квітова. Натомість Джессіка Пегула та Коко Гофф втратили у топ-10 два та одне місце.

Дебютувала у першій десятці 27-річна бразильська тенісистка Беатріс Аддад Майя, яка у Франції поступилася Швьонтек у півфіналі змагань. У топ-10 Майя змінила Дар'ю Касаткіну.

Українці в рейтингу ATP

Єдиний представник України у топ-200 світового заліку серед чоловіків Олексій Крутих поступився 0:2 у другому колі відбору Ролан Гаррос. Після цього лідер національного рейтингу вийшов до чвертьфіналу челленджеру у німецькому Тройсдорфі. В оновленому рейтингу ATP тенісист піднявся на три позиції і тепер йде 182-м.

Віталій Сачко вибув у другому колі челленджеру в італійській Віченці, а на турнірі цього ж рівня у чеському Простейові програв у фіналі кваліфікації. У заліку тенісистів українець піднявся на дев'ять позицій і тепер йде 266-м.

Третя ракетка України Ілля Марченко також вибув у відборі фіналі кваліфікації челленджеру у Простейові, однак в рейтингу покращив свою позицію на 11 рядків – тепер він 345-й..

У топ-10 світового рейтингу тенісистів відбулася зміна лідера – статус першої ракетки після перемоги на Ролан Гаррос повернув собі Новак Джокович, який піднявся з третього місця. Відповідно, по одному рядку у першій десятці втратили Карлос Алькарас та Даніїл Медвєдєв. Окрім цього, у топ-10 Карен Хачанов замінив Фелікса Оже-Альяссіма на 10-му місці.

Не захистивши жодних залікових очок у Парижі, Надаль вилетів за межі топ-100 світового рейтингу. Якщо перед стартом він турніру він ішов 14-м, то після визначення чемпіона йде вже 136-м. Поза топ-100 Надаль востаннє перебував більше 20 років тому — у квітні 2003-го. Того ж року він вперше увійшов до топ-50, у 2005-му — до топ-10. А ще за три роки вперше став лідером світового рейтингу, вигравши олімпійське "золото" Пекіна.

Падіння іспанця в рейтингу продовжиться і надалі — його повернення до виступів після нещодавньої операції відбудеться не менш ніж за п'ять місяців, повідомляє Reuters з посиланням на представника тенісиста.