Світоліна продовжує виступи на Ролан Гаррос: черговою жертвою українки знову стала представниця росії. Костюк - у чвертьфіналі міксту

04.06.2023 20:46

28-річна українська тенісистка Еліна Світоліна продовжила свою переможну серію, яка тепер налічує уже вісім матчів (дев'ять перемог загалом)

У четвертому раунді Ролан Гаррос українка здолала дев'яту сіянку, нейтральну атлетку Дарію Касаткіну з росії.

Це була сьома очна зустріч у кар'єрі Світоліної та Касаткіної, перша з 2021 року. Попередні шість матчів Еліна виграла, змогла продовжити цю серію і на Ролан Гаррос.

Світоліна – Касаткіна: як пройшов матч на Ролан Гаррос

• Перший сет розпочався з двох брейків від Еліни – українка повела з рахунком 4:1. Касаткіна змогла зробити один зворотний брейк, але не більше.
  • За рахунку 5:4 Еліна вийшла подавати на першу партію і з першого сетболу закрила її – 6:4.
  • Другий сет розпочався з брейку від Касаткіної (2:0 на її користь), однак майже одразу Світоліна перехопила ініціативу – виграла п'ять з шести наступних геймів, 5:3 на користь українки.
  • Еліна вийшла подавати на матч за рахунку 5:4, заробила матчбол, але не реалізувала його – 5:5. Після цього українка взяла ще один брейк, знову подавала на матч, але безрезультативно – 6:6.
  • Результат другого сету визначився на тайбрейку – Еліна виграла 7:5, з другого матчболу здобула перемогу в матчі.
  • Одна з головних проблем Еліни у цьому матчі – лише 52% влучання першої подачі.

Ролан Гаррос: четвертий раунд (1/8 фіналу)

Дарія Касаткіна (-, 9) – Еліна Світоліна (Україна) 0:2 (4:6, 6:7)

Що означає перемога Еліни Світоліної

• Еліна Світоліна вчетверте в кар'єрі пройшла до чвертьфіналу Ролан Гаррос та повторила свій найкращий результат на турнірі.
  • У матчі 1/4 фіналу українка зіграє проти переможниці матчу між Аріною Сабалєнко та Слоан Стівенс.
  • Еліна Світоліна повернеться у топ-100 світового рейтингу за підсумками Ролан Гаррос, вона увійде у топ-75 найкращих.
  • В 1/4 фіналу французького мейджора Світоліна зіграє з переможницею матчу Слоан Стівенс (США, WTA 30) – Аріна Соболенко (WTA 2).

Українська тенісистка Марта Костюк завершила виступи в жіночому парному розряді на Відкритому чемпіонаті Франції з тенісу 2023.

У третьому раунді українка разом з Єленою-Габріелою Русе з Румунії програли другому сіяному тандему Корі Гауфф/ Джессіка Пегула (США).

Ролан Гаррос. Третє коло парного розряду
Марта Костюк / Єлена-Габріела Русе [13] – Корі Гауфф / Джессіка Пегула [2] – 7:6(4), 4:6, 2:6

Зазначимо, що цього сезону Костюк і Русе програли цій же парі в півфіналі турніру WTA 1000 у Римі.

Нарешті, черговий змагальний день на Ролан Гаррос закривала та ж таки Марта Костюк, яка у змішаному розряді із сальвадорцем Марсело Аревало боролася за вихід до третього кола турніру у поєдинку проти автралійського тандему Пірс/Хантер. Доля зустрічі вирішувалася у напруженому тай-брейку, в якому австралійці мали матч-поінт, однак "наша" пара все ж дотисла суперників - 12:10! Вітаємо з виходом до чвертьфіналу!

Завтра Леся Цуренко в матчі 1/8 фіналу протистоятиме першій ракетці світу - Ігі Свьонтек.