"Останні дні стали великим потрясінням". Український стрибун з жердиною присвятив перемогу на турнірі загиблому на війні десятиборцю

03.02.2023 08:59
22-річний українець тріумфував на змаганнях у німецькому Дортмунді

Український стрибун з жердиною Ілля Кравченко переміг на змаганнях у німецькому Дортмунді. Свою першу перемогу цього сезону він присвятив загиблому на війні з росією українському десятиборцю Володимиру Андрощуку.

Наприкінці січня в.о. президента федерації легкої атлетики України Євген Пронін повідомив про загибель 22-річного Андрощука. Легкоатлет після початку повномасштабного вторгнення росії вступив у лави української армії і в січні 2023-го перебував на бахмутському напрямку, де й загинув.

Кравченко розпочав сезон зі змагань у Леверкузені, де зупинився за крок від медалей - четверте місце з результатом у 5.05 метра. А вже на другому - у Дортмунді - здобув першу медаль у сезоні, ставши переможцем змагань, подолавши планку у 5.30 метра.

Перемогу український стрибун із жердиною присвятив загиблому Андрощуку. У Дортмунді Кравченко стрибав з іменем Андрощука, вказаним на звороті свого стартового номера.

"Для мене це велика втрата. Вова був моїм кращим другом, тож це перемога для нього", - наводять слова Іллі у Федерації легкої атлетики України.

"Не мені скаржитися на те, як важко живеться, але емоційний і фізичний стан підірвано сильно. Не спав нормально три доби".

"Я в хорошій формі цього сезону, щоб стрибати особистий рекорд, але останні дні стали великим потрясінням, від якого не можна абстрагуватися. Як ти не був - втрачаєш сили. Вночі я повернувся зі змагань у Франції, поспав трохи і пішов стрибати тут, було важко, боровся і за висоти, і за перемоги", - додав спортсмен.

Володимир Андрощук ставав чемпіоном України U20 у десятиборстві, а також представляв країну на чемпіонатах Європи U18 та U20.

До речі
  • 22-річний Ілля Кравченко - чемпіон України 2019 року в приміщенні зі стрибків з жердиною. Віцечемпіон Європи серед юніорів 2019-го. Бронзовий призер ЧС-2017 серед юнаків.
  • Для Кравченка перемога стала першою від червня 2022 року. Влітку він тріумфував на змаганнях у німецькому Горн-Бад-Майнберзі, з показником у 5.05 метра.
  • 5.30 метра - другий найкращий показник у кар'єрі Кравченка в приміщенні. Його рекордом залишається позначка у 5.40, яку той підкорив на турнірі в Сумах у лютому 2019 року.
  • Особистий рекорд Кравченка в стрибках у приміщенні - 5.40 метра. Найкращий показник українця на відкритому повітрі - 5.31 метра на "срібному" чемпіонаті Європи U20 у шведському Буросі.