Одразу вісім українців увійшли до топ-10 світових рейтингів легкої атлетики

02.10.2022 08:59

Ярослава Магучіх стала найкращою в рейтингу стрибків у висоту, де в десятці опинилися одразу четверо українських атлетів

Вісім українських спортсменів увійшли до топ-10 світових рейтингів легкої атлетики за підсумком сезону. З них шестеро – в жіночих дисциплінах, і двоє – в чоловічих.

Найуспішнішими для України традиційно стали стрибки у висоту. До десятки в цій дисципліні потрапили одразу чотири українські спортсмени. Віцечемпіонка світу й чемпіонка Європи цього року Ярослава Магучіх стала єдиною українкою, яка очолила подібний рейтинг, тоді як Ірина Геращенко ввійшла до топ-3, а Юлія Левченко посіла десяте місце. У чоловічому рейтингу в топ-5 фінішував Андрій Проценко.

Чемпіонка Європи Марина Бех-Романчук – у топ-10 одразу в двох дисциплінах. Причому атлетка потрапила до трійки у своїй новій для цього сезону дисципліні – потрійному стрибку, а в стрибках у довжину стала шостою.

До десятки потрапили й обидві українські топбігунки Анна Рижикова та Вікторія Ткачук – у бігові на 400 метрів із бар'єрами (сьоме й восьме місця відповідно), та метальник молота Михайло Кохан (сьома позиція).

Українці в топ-10 рейтингів World Athletics
Стрибки у висоту (жінки): Ярослава Магучіх – 1, Ірина Геращенко – 3, Юлія Левченко – 10
Потрійний стрибок (жінки): Марина Бех-Романчук – 3
Стрибки у висоту (чоловіки): Андрій Проценко – 5
Стрибки в довжину (жінки): Марина Бех-Романчук – 6
Біг на 400 м/б (жінки): Анна Рижикова – 7, Вікторія Ткачук – 8
Метання молота (чоловіки): Михайло Кохан – 7
Крім того, Ярослава Магучіх увійшла до топ-10 загального світового рейтингу, посівши восьму позицію.

Головні результати українців у сезоні-2022
Ярослава Магучіх (стрибки у висоту) – "срібло" чемпіонату світу, "золото" чемпіонату Європи, "золото" фіналу Діамантової ліги.
Андрій Проценко (стрибки у висоту) – "бронза" чемпіонатів світу та Європи, "золото" етапу Діамантової ліги в Лозанні.
Марина Бех-Романчук: потрійний стрибок – "золото" чемпіонату Європи, 11-те місце на чемпіонаті світу, "срібло" фіналу Діамантової ліги; стрибки в довжину – 4-те місце на Євро, 8-ме – на чемпіонаті світу, "золото" етапу Діамантової ліги в Римі.
Вікторія Ткачук (біг на 400 м/б) – "срібло" чемпіонату Європи, "срібло" на етапі Діамантової ліги в Бірмінґемі.
Анна Рижикова (біг на 400 м/б) – "бронза" чемпіонату Європи, 8-ме місце на чемпіонаті світу, чотири медалі на етапах Діамантової ліги.
Ірина Геращенко (стрибки у висоту) – 4-те місце на чемпіонаті світу, 5-те – на Євро, "срібло" фіналу Діамантової ліги.
Михайло Кохан (метання молота) – 7-ме місце на чемпіонаті світу, 5-те – на Євро.
Юлія Левченко (стрибки у висоту) – 9-те місце на чемпіонаті Європи, дві медалі на етапах Діамантової ліги.