Новий особистий рекорд Сачко та прорив Іллі Марченка: оновлені тенісні рейтинги WTA та ATP

01.08.2023 08:59

Жіноча та чоловіча тенісні асоціації - WTA та ATP - оновили тенісні рейтинги станом на кінець липня 2023 року

Українські тенісистки взяли участь на двох турнірах WTA. Даяна Ястремська виступила у швейцарській Лозанні, де припинила виступи у першому колі, тоді як Дар'я Снігур з аналогічним результатом завершила турнір у Варшаві.

Водночас українські тенісисти показали високі результати на рівні турнірів серії "челленджер". Віталій Сачко дійшов до фіналу у Вероні, де поступився чеху Віту Копрживі. А ось Ілля Марченко взагалі здобув перемогу - титул в Еквадорі став для нього першим за два роки.

Українські тенісистки в рейтингу WTA

Найбільший прогрес у рейтингу показала 23-річна Юлія Стародубцева. Після поразки у фіналі на турнірі ITF в Евансвіллі українська тенісистка виграла змагання у Далласі, завдяки чому піднялася на 57 сходинок угору і тепер займає 203-е місце.

Водночас, падіння у рейтингу зазнала українка Катерина Байндль. Після виходу у фінал в Будапешті тенісистка пропустила змагальний тиждень, через що втратила 21 позицію та опустилася на 98-е місце.

Щодо лідерок українського тенісу, то їхнє положення у рейтингу не зазнало змін. Лідеркою серед українок продовжує бути Еліна Світоліна, яка після Вімблдону не змагалася на турнірах і повернеться до виступів у Вашингтоні. Слідом за нею, на 28-му місці, йде Ангеліна Калініна, яка разом зі Світоліною та Костюк також виступить на турнірі WTA500 у США.

У топ-10 світового рейтингу відбулася лише одна зміна: Онс Жабер випередила Каролін Гарсію та повернулася у топ-5. Лідеркою продовжує йти Іга Швьонтек, яка на попередньому тижні стала переможницею домашнього турніру у Варшаві.

Українські тенісисти в рейтингу ATP

Віталій Сачко, завдяки виходу до фіналу у Вероні, ще покращив своє місце в рейтингу ATP - піднявся на 32 позиції і тепер займає 157-е місце - його особистий рекорд. Прорив у рейтингу відбувся і для Іллі Марченка: переможець "челленджеру" в Еквадорі відіграв одразу 75 позицій і тепер йде 253-м.

Загалом у топ-300 три представники України. Ще один український тенісист, Олексій Крутих, в оновленому рейтингу втратив шість позицій і тепер йде 207-м.

Топ-10 світового рейтингу не зазнав змін, лідером продовжує йти іспанець Карлос Алькарас. До топ-50 повернувся швейцарець Стен Ваврінка, який поступився у фіналі на турнірі у хорватському Умагу австралійцеві Алєксєю Попиріну.