Еліна Світоліна впевнено здолала першу ракетку світу Ігу Швьонтек та вийшла до півфіналу Вімблдону!

Еліна Світоліна вдруге в кар'єрі пройшла до півфіналу Вімблдона після перемоги над першою ракеткою світу Ігою Швьонтек за підсумками трьох сетів

В Англії українка вдруге поспіль після повернення дісталася чвертьфіналів турнірів Грендслем, після вильоту на цій стадії з Ролан Гаррос-2023. У чотирьох матчах на шляху до зустрічі зі Швьонтек Еліна сумарно поступилася двома сетами.

Між собою Світоліна та Швьонтек, досі непереможена на траві цього сезону, зустрічалися вдруге. У травні 2021-го полька перемагала Еліну в двох сетах на турнірі в Римі.

Ключовим у першому сеті став гейм на подачі Швьонтек за рахунку 5:3. Еліна оформила брейк, потім зрівняла рахунок у партії і потім взяла ще два гейми поспіль.

Рівна боротьба між суперницями тривала впродовж другого сету. На тайбрейку Світоліна мала перевагу в три розіграші (4:1), але Швьонтек відновила паритет і згодом зрівняла загальний рахунок у матчі.

Натомість третій сет від початку склався на користь Світоліної. Після шести геймів українка розгромно вела 5:1 з двома брейками.

Еліна повернулася на подачу за рахунку 5:2 та виборола три матчболи. Реалізувавши другий з них, Світоліна гарантувала собі місце у півфіналі трав'яного мейджора!

Вімбдон-2023. Чвертьфінал

Іга Швьонтек (Польща, 1) — Еліна Світоліна (Україна, WC) — 1:2 (5:7, 7:6(5), 2:6)

Що означає перемога Світоліної

• Еліна вдруге в кар'єрі зіграє у півфіналі Вімблдона. У сезоні-2019 українку на цій стадії перемогла майбутня чемпіонка Сімона Галеп.
  • Світоліна всьоме перемогла першу ракетку світу. Востаннє вона перемагала лідерку світового заліку, румунку Галеп, на турнірі в Римі 2018 року.
  • У півфіналах турнірів Грендслем Еліна гратиме вперше з 2019 року, коли зупинилася за крок від вирішального матчу US Open.
  • В 1/2-й суперницею Світоліної стане чеська тенісистка Маркета Вондроушова, яка вибила з турніру четверту сіяну Джессіку Пегулу.