Жюлія Сімон здобула Великий кришталевий глобус. Біатлоністка з Франції стала володаркою цього титулу вперше за 18 років

20.03.2023 21:00

Лідерка збірної Франції з біатлону Жюлія Сімон стала володаркою Великого кришталевого глобуса сезону 2022/23

Сталося це після жіночого спринту на етапі Кубка світу в Голменколлені та змінам у програмі змагань.

Жюлія Сімон очолювала загальний залік Кубка світу з біатлону перед стартом останнього етапу у норвезькому Голменколлені. Перед ним француженка стала третьою та четвертою у масстарті та індивідуальній гонці на етапі у Естерсунді.

Через погану погоду у Голменколлені організатори перенесли на один день спринтерську гонку та скасували персьют. Таким чином, набрати очки у заліку Кубка світу біатлоністки мали змогу лише в спринті. Перед цією гонкою Жюлія Сімон мала перевагу над італійкою Доротеею Вірер, яка йшла другою, на 51 очко. Для того, щоб випередити французьку біатлоністку італійка мала фінушувати як мінімум на подіумі і сподіватись на помилку Сімон.

У підсумку Вірер фінішувала у спринті 23-ю, а Сімон прийшла п'ятою. Таким чином, Жюлія з 1048 очками у загальному заліку стала першою, а Доротея з 877 очками посіла друге місце.