Жіноча команда "Прометею" втретє поспіль стала чемпіонкою України з волейболу

09.04.2023 08:48
У жіночому чемпіонаті України з волейболу завершилось фінальне протистояння турніру

За його підсумками визначилися переможниці національної першості.

Чемпіонат України з волейболу серед жінок у сезоні 2022/23 відбувся за участі семи команд. Найкраща команда змагань визначилися у два етапи – регулярного сезону та плей-оф.

Національна першість стартувала з регулярного сезону, за підсумками якого сформувалась сітка плей-оф. Переможницями першого етапу стали гравчині вінницького волейбольного клубу "Добродій-Медуніверситет-ШВСМ", які одразу вийшли у півфінал вирішальної стадії чемпіонату України. Решта шість учасниць зіграли у чвертьфіналі.

До півфіналу турніру, окрім вінничанок, вийшли "Прометей", збірна України U17 та "Аланта-ДНУ". За підсумками цієї стадії чемпіонату України до фінального протистояння вийшли "Добродій-Медуніверситет-ШВСМ" та "Прометей".

На фінальному етапі "Добродій-Медуніверситет-ШВСМ" та "Прометей" повинні були зіграти серію до трьох перемог. Протистояння цих команд розпочалось на майданчику вінничанок, яке виграли волейболістки слобожанського клубу з рахунком 3:1.

Після стартової перемоги у фінальному протистоянні гравчині "Прометея" виграли два матчі, не віддавши суперницям жодної партії. Цей результат дозволив команді втретє стати чемпіонками України, після перемог у 2021-му та 2022 році.

У протистоянні за третє місце перемогли волейболістки "Аланти-ДНУ", які здолали Україну U17 також у трьох матчах.

"Прометей" - "Добродій-Медуніверситет-ШВСМ": результати фінальної серії

• "Добродій-Медуніверситет-ШВСМ" - "Прометей" – 1:3
  • "Прометей" - "Добродій-Медуніверситет-ШВСМ" – 0:3
  • "Добродій-Медуніверситет-ШВСМ" - "Прометей" – 0:3

Найкращою бомбардиркою чемпіонату України з волейболу стала догравальниця ВК "Добродій-Медуніверситет-ШВСМ" Валерія Якушева, яка у 80 партіях принесла своїй команді 444 очка. Натомість MVP сезону 2022/23 стала гравчиня "Прометея" Олександра Міленко.

Що відомо про "Прометей"

• Чоловіча команда "Прометея" грає у чемпіонаті України з волейболу, де також пройшла до фіналу плей-оф.
  • Жіноча команда "Прометея" у сезоні 2022/23 під керівництвом болгарського фахівця Івана Петкова взяла участь у регулярному сезоні чемпіонату Чехії, однак після перемоги у регулярному сезоні знялась з розіграшу.
  • У Лізі чемпіонів жіноча команда "Прометея" посіла останнє місце на груповому етапі, зазнавши п'яти поразок у шести матчах.