Збірна України закінчила чемпіонат Європи з кульової стрільби в топ-6 медального заліку

19.09.2022 21:00

У польському Вроцлаві закінчився чемпіонат Європи з кульової стрільби (з дистанцій 25 та 50 метрів)

Збірна України в топ-6 медального заліку закінчила чемпіонат Європи з кульової стрільби: усі нагороди українців
 
У Вроцлаві українські стрільці здобули шість медалей.

Першу нагороду для збірної України виборов Павло Коростильов, що змагався за олімпійську квоту до Парижа-2024 в стрільбі зі швидкісного пістолета з 25 метрів. Колишній чемпіон світу зі стрільби із стандартного пістолету зупинився за крок від потрапляння у топ-двійку та поки не кваліфікувався на Олімпіаду, проте виборов "бронзу".

Коростильов урешті приніс Україні ще дві нагороди. В індивідуальній стрільбі з великокаліберного пістолету він став другим, а в міксті спільно з Юлією Коростильовою на тій самій дистанції у 25 метрів завоював "бронзу" змагань зі швидкісної стрільби.

Єдине "золото" української збірної у Вроцлаві виборов змішаний тандем Анастасії Німець та Володимира Пастернака, що посіли перше місце у швидкісній стрільбі з малокаліберного пістолета з 25 метрів. Та згодом Німець додала до медального доробку ще й "срібло" командних змагань, спільно з Оленою Костевич та Оксаною Ковальчук посівши друге місце турніру з малокаліберного пістолету.

Загальний доробок із шести медалей дозволив "синьо-жовтим" увійти до топ-шістки медального заліку. Переможцем заліку стала Німеччина, що єдиною з усіх збірних здобула чотири золоті нагороди.

Медалі України на ЧЄ-2022 з кульової стрільби (25/50 м)

"золото": Анастасія Німець, Володимир Пастернак (швидкісна стрільба з мелокаліберного пістолета 25 м - змішані);

"срібло": Олена Костевич, Анастасія Німець, Оксана Ковальчук (малокаліберний пістолет, 25 м - команда); Вілєна Бевз, Надія Шаманова, Юлія Діденко (стандартний малокаліберний пістолет, 25 м - юніорки)

"бронза": Дар'я Тихова (довільна малокаліберна гвинтівка з трьох положень, 50 м), Павло Коростильов, Юлія Коростильова (швидкісна стрільба з мелокаліберного пістолета, 25 м - змішані); Павло Коростильов (швидкісна стрільба з мелокаліберного пістолета, 25 м); Вілєна Бевз (стандартний малокаліберний пістолет, 25 м - юніорки).

ЧЄ-2022 з кульової стрільби (25/50 м). Медальний залік: топ-10 (дорослі)

1. Німеччина 4 золоті медалі + 1 срібна + 0 бронзових = 5

2. Чехія 2+3+3=8

3. Швейцарія 2+0+2=4

4. Франція 2+0+0=2

5. Норвегія 1+5+3=9

6. Україна 1+2+3=6

7. Азербайджан 1+1+0=2

8. Данія 1+0+1=2

9-10. Австрія / Португалія 1+0+0=1

До речі

Для Коростильова три медалі у Вроцлаві збільшили його медальний доробок на чемпіонатах Європи до 22 нагород. З них дев'ять - найвищого ґатунку. Одразу чотири "золота" той здобув на ЧЄ-2017 в Баку.

19-ту нагороду на чемпіонатах Європи здобула олімпійська чемпіонка 2004 року Костевич. На рівні континентальних першостей Олена вигравала "золото" шість разів, востаннє - на березневому ЧЄ-2022 зі стрільби з 10 метрів у норвезькому Хамарі.

У вересні стало відомо, що чемпіонат світу зі стрільби наступного року прийматиме азербайджанський Баку. Росію позбавили права приймати змагання через її повномасштабне вторгнення до України.

Лента новостей