Збірна України з плавання вперше за 8 років завершила без медалей ЧС з водних видів спорту

01.08.2023 11:01

Чемпіонат світу з водних видів спорту, що проходив у японській Фукуоці, завершено

Україна на чемпіонаті світу в плаванні була представлена складом з п'яти спортсменів. Лише одному з них - Михайлові Романчуку - вдалося вийти до фіналів на світовій першості у Фукуоці: лідер збірної України з плавання змагався за нагороди на дистанціях 800 та 1500 метрів вільним стилем.

Після шостого місця у фіналі 800-метрівки Романчук мав лише одну можливість для того, щоб вибороти нагороду. У заключний день фіналів на ЧС український плавець долав дистанцію 1500 метрів вільним стилем, проте посів передостаннє сьоме місце.

Щодо інших результатів, то 22-річному Денису Кесілю вдалося виконати олімпійський норматив саме на чемпіонаті світу з водних видів спорту. Дистанцію 200 метрів батерфляєм він подолав за 1:55.75 хвилин (на 0.03 секунди швидше за норматив), вийшов до півфіналу, однак поборотися за потрапляння до фіналу не зміг.

Усі результати України в плаванні на ЧС-2023

• шосте місце: Михайло Романчук (800 м, вільний стиль)
  • сьоме місце: Михайло Романчук (1500 м, вільний стиль)
  • 11-е місце: Владислав Бухов (50 м, вільний стиль), Денис Кесіль (200 м, батерфляй)
  • 16-е місце: Максим Овчинніков (200 м, брас)
  • 21-е місце: Андрій Говоров (50 м, батерфляй)
  • 24-е місце: Максим Овчинніков (100 м, брас)
  • 25-е місце: Максим Овчинніков (50 м, брас)
  • 26-е місце: Андрій Говоров (50 м, вільний стиль)
  • 38-е місце: Владислав Бухов (100 м, вільний стиль)
  • 41-е місце: Денис Кесіль (100 м, батерфляй)

Не здобувши жодної медалі, Україна повторила антирекорд на чемпіонатах світу з водних видів спорту. Востаннє українські плавці закінчували змагання без нагород ще у 2015 році.

Загалом це лише шостий випадок в історії, коли Україна завершує чемпіонат світу з водних видів спорту без нагород у плаванні. Крім 1994 року, українці не здобували нагород у період з 2009-го до 2015 року.

Переможцем медального заліку у плаванні на чемпіонаті світу стала Австралія, яка здобула 13 золотих нагород на турнірі. Водночас, найбільшу кількість медалей на ЧС з плавання вибороли представники Сполучених Штатів - 38 (лише сім золотих).

Медальний залік ЧС-2023 з водних видів спорту (плавання)