Збірна України з дзюдо вперше за чотири місяці візьме участь у турнірі серії Grand Slam

20.10.2022 19:02

Хто з українців змагатиметься на турнірі в Абу-Дабі цього тижня

Збірна України з дзюдо вперше з червня візьме участь у турнірі серії Grand Slam. 21-23 жовтня українці змагатимуться в Абу-Дабі, повідомляє Федерація дзюдо України.

Востаннє Україна була представлена на турнірі Grand Slam на початку червня, коли у складі 13 спортсменів вирушила до грузинського Тбілісі. Того ж місяця Міжнародна федерація дзюдо (IJF) ухвалила рішення дозволити росіянам та білорусам брати участь у своїх турнірах, що призвело до бойкоту українською стороною всіх змагань під егідою організації.

Вже у вересні IJF вдруге відсторонила представників двох країн-агресорів - до кінця 2022 року. Це дозволило Україні взяти участь у чемпіонаті світу в Ташкенті, що добіг кінця минулого тижня.

Відтак після світової першості "синьо-жовті" повертаються й до кола змагань Grand Slam. До Абу-Дабі команда вирушить у складі 13 спортсменів. При цьому, у порівнянні зі складом збірної на чемпіонат світу, декілька змін відбулося серед чоловіків.

Склад збірної України на турнір Grand Slam в Абу-Дабі

У жовтні в Еміратах країну не представлятимуть Артем Лесюк, Артем Хомула та Станіслав Гунченко. Двоє останніх у Ташкенті доклалися до повторення Україною її найкращого результату в командних змаганнях світової першості.

У команді їх замінять Олексій Єршов, Антон Савицький та Владислав Казіміров. Для останнього турнір в Абу-Дабі стане дебютним на рівні серії Grand Slam.

Чоловіки: Дільшот Халматов (до 60 кг), Богдан Ядов, Каро Марандян (обоє - до 66 кг), Владислав Казіміров (до 73 кг), Гєворг Манукян, Сергій Крівчач (обоє - до 81 кг), Антон Савицький, Олексій Єршов (обоє - до 100 кг), Яків Хаммо (понад 100 кг).

Жінки: Дар’я Білодід (до 57 кг), Анастасія Антіпіна (до 63 кг), Наталія Чистякова (до 70 кг), Єлизавета Литвиненко (до 78 кг).

Розклад змагань в Абу-Дабі

21 жовтня. 10:00. Жінки: до 48 кг, до 52 кг, до 57 кг. Чоловіки: до 60 кг, до 66 кг.

22 жовтня. 10:30. Жінки: до 63 кг, до 70 кг. Чоловіки: до 73 кк, до 81 кг.

23 жовтня. 11:00. Жінки: до 78 кг, понад 78 кг. Чоловіки: до 90 кг, до 100 кг, понад 100 кг.

До речі

На останньому для України турнірі Grand Slam у Тбілісі "синьо-жовті" посіли 16-те місце. Єдину "бронзу" для команди виграла Наталія Чистякова у категорії до 70 кг.

На минулорічних змаганнях в Абу-Дабі збірна України здобула одну "бронзу" і стала 19-ю в медальному заліку. Нагороду в категорії до 66 кг виграв Богдан Ядов.

У жовтні лідерка збірної України Дар'я Білодід дебютувала у новій категорії - до 57 кг - на рівні чемпіонатів світу. Українка поступилася на турнірі бразилійці Рафаелі Силві (в 1/4 фіналу) та Лхагватогоогіін Енхріілен з Монголії (у втішній сутичці).