Збірна України з баскетболу обіграла Ісландію у кваліфікації ЧС

Команда Айнарса Багатскіса виграла 2-й матч поспіль

У понеділок, 14 листопада, відбувся матч кваліфікації на ЧС-2023, у якому збірна України зустрілася з командою Ісландії. Команда Айнарса Багатскіса здобула нервову, але важливу перемогу.

Підопічним Айнарса Багатскіса треба виграти ще два матчі й сподіватися, що основні суперники в боротьбі за третє місце (Ісландія і Грузія) не виграють більше одного матчу з трьох...

...Українці права на помилку у матчі з командою Ісландії не мали. Але це стосувалося лише підсумкового результату поєдинку, адже поразка ставила б остаточний хрест на бажанні колективу пробитися до фінальної частини чемпіонату світу. Мабуть, тому хлопці Багатскіса вирішили протягом усього матчу досхочу помилятися.

Протягом що першої чверті зустрічі, що другої українські баскетболісти переважно наздоганяли суперників зі Скандинавії. Ситуація змінилася лише за останніх хвилинах першої половини поєдинку. Перелом, що намітився, дозволив команді України піти на велику перерву із перевагою у два пункти – 35:33.

Гра українців перед самим відпочинком дала підстави вірити, що у третій чверті вони все ж таки зможуть зробити ґрунтовний перелом та поведуть гру. На жаль. Вони, як і більшу частину матчу до цього, знову більше наздоганяли.

Проте все змінилося у четвертій 10-хвилинці, яка вдалася команді Айнарса Багатскіса на всі сто. М'яч при завершенні атак нарешті почав слухатися українців, а у командних діях колективу побільшало продуктивності, ніж промахів і провалів. Як наслідок, перед фінальними секундами українці досягли 10-очкового гандикапу (78:68), який дозволив їм виграти з перевагою у сім пунктів – 79:72.

Кваліфікація ЧС-2023. Другий етап. Група L

Україна – Ісландія – 79:72 (14:18, 21:15, 16:20, 28:19)

Україна: Липовий (16 + 4 підбирання), Кравцов (13 + 6 підбирань), Крутоус (13), Лукашов (10 + 6 передач), Сидоров (8 + 4 передачі), Герун (6 + 10 підбирань), Ткаченко (6 + 10 підбирань), Тиртишник (3), Бобров (2), Войналович (2).

Ісландія: Стейнарссон (6), Гудмундссон (14), Фрідріксен (10), Глінасон (24 + 13 підбирань), Трастарсон (7) – старт; Йонссон (2), Бйорнссон (3), Акокс (4), Вільг’яльмссон (2).