Збірна України вперше за 14 років вийшла на жіночий ЧС з гандболу

Збірна України гратиме у фінальній частині чемпіонату світу з гандболу

У вирішальному раунді кваліфікації "синьо-жовті" здолали команду Північної Македонії.

Розпочавши європейський відбір до ЧС-2023 з перемоги над Люксембургом у листопаді (66:24 за сумою двох матчів), команда Віталія Андронова мала вирішувати долю путівки на чемпіонат у матчах з гандболістками Північної Македонії.

Вже перша, гостьова зустріч у Скоп'є принесла Україні перемогу з різницею у два м'ячі — 24:22. Хоча ще після першого тайму перевага гостьової команди становила шість голів.

Матч-відповідь, номінально домашній для України, приймала угорська Кішварда. Цього разу перевага підопічних Андронова у стартові 30 хвилин була ще відчутнішою — до перерви різниця в рахунку становила 12 очок.

Другу половину зустрічі виграли гості, що закинули на три м'ячі більше за Україну. Для перемоги цього виявилося замало — українки виграють двоматчеве протистояння та вперше за 14 років зіграють на чемпіонаті світу!

Найкращу результативність України в матчі продемонструвала півсередня румунської "Римніку Вілчи" Ірина Глібко — 7 голів.

Кваліфікація ЧС-2023. Другий раунд. Матч-відповідь

Україна — Північна Македонія — 31:22 (24:12, 7:10)

До речі

• Українки востаннє грали на чемпіонаті світу в 2009 році, коли посіли 17-те місце на турнірі в Китаї.
  • Найкращий результат "синьо-жовтих" на світовій першості — четверте місце на турнірі в Хорватії 2003 року.
  • Фінальну частину ЧС-2023 спільно прийматимуть Данія, Норвегія та Швеція. Турнір за участю 32 збірних стартує 29 листопада.