Збірна України виграла 11 медалей на чемпіонаті світу з боротьби серед молоді

25.10.2022 19:00

За загальним числом медалей "синьо-жовті" стали другими на турнірі

В іспанській Понтеведрі добіг кінця молодіжний чемпіонат світу з боротьби серед спортсменів молодше 23 років. Змагання проходили 17-23 жовтня.

Турнір традиційно об'єднував три види боротьби: вільну, жіночу та греко-римську. Збірна України вирушила на іспанські змагання у складі 30 спортсменів (по 10 - у кожній дисципліні).

За підсумками світової першості "синьо-жовті" увійшли до топ-15 найсильніших збірних турніру. Усього в Понтеведрі українська команда здобула 11 медалей двох різних ґатунків.

Як виступила збірна України на ЧС-2023 з боротьби U23

Першим в Іспанії закінчився турнір з греко-римської боротьби, що приніс збірній України одну нагороду. "Срібло" у ваговій категорії до 130 кг здобув Михайло Вишнивецький.

У "золотій" сутичці харків'янин поступився Фатіху Бозкурту з Туреччини. Українець здобув свою дебютну медаль на молодіжних форумах після того, як цього року ставав чемпіоном світу та Європи серед юніорів.

Одразу шість медалей першості завоювали українські борчині. Найуспішною серед них стала Ірина Бондар, що здобула "срібло" у ваговій категорії до 62 кг. Бронзові медалі - на рахунку Аліни Грушиної (категорія - до 57 кг), Соломії Винник (до 59 кг), Катерини Зелених (до 65 кг), Маноли Скобельської (до 68 кг) та Анастасії Альпєєвої (до 76 кг).

За очками жіноча команда України стала третьою в підсумковому заліку змагань. Двома першими сходинками "синьо-жовті" поступилися тільки Японії та США.

Ще чотири медалі до заліку України додав турнір з вільної боротьби. Усі нагороди українців - Каміля Керімова (до 57 кг), Еріка Арушаняна (до 65 кг), Вадима Куриленка (до 74 кг) та Василя Сови (до 97 кг) - були бронзовими.

У заліку з вільної боротьби українці посіли четверте підсумкове місце на турнірі. До потрапляння у топ-трійку збірній не вистачило 8 очок. Першість у дисципліні розділили збірні Грузії, Ірану та США.

Четверте місце - найкращий результат збірної України з вільної боротьби на чемпіонатах світу серед молоді. Попереднім рекордом "синьо-жовтих" було п'яте місце на дебютному розіграшу турніру в 2017 році.

Греко-римська боротьба:

до 130 кг: Михайло Вишнивецький - "срібло"

До речі

Найкращим результатом України на чемпіонатах світу U23 з боротьби є друге місце на турнірі у 2021 році. Тоді "синьо-жовті" здобули 9 медалей, з яких 4 були золотими.

Минулорічний чемпіонат світу виграла збірна росії. Цього року команда не була допущена до змагань через повномасштабне вторгнення рф в Україну.

Наступного року світову першість серед молоді прийматиме фінське місто Тампере. Турнір стартує 23 жовтня.