Україна завершила Мультиспортивний чемпіонат Європи з 22 нагородами: підсумковий медальний залік

22.08.2022 21:00

Найкращою збірною у медальному заліку стала команда господарів, вона зібрала 60 нагород. Друге місце – у Великобританії (стільки ж медалей).

Збірна України ж посіла одинадцяте місце у загальному заліку. Українцям та українкам вдалося завоювати 22 медалі, серед яких 5 золотих, 8 срібних та 9 бронзових.

11. Україна - 22 (5+8+9)

Найуспішнішою для українців стала легка атлетика, адже це єдиний вид спорту, де команда виборола одразу дві золоті медалі й загалом принесла п'ять нагород. Дебютні титули чемпіонок Європи в Мюнхені завоювали Марина Бех-Романчук (на фото) – у потрійному стрибку, а також Ярослава Магучіх – у стрибках у висоту, де Україна ще ніколи раніше не перемагала.

За кількістю нагород наймедальнішим для України стало веслування на байдарках і каное, в якому "синьо-жовті" вісім разів підіймалися на п'єдестал. Зокрема, чемпіонками Європи в каное-двійці на дистанції 500 метрів стали Людмила Лузан та Анастасія Четверікова.

В академічному веслуванні українці взяли чотири медалі. "Золото" в цьому виді спорту принесли паравеслувальники Світлана Богуславська та Ярослав Коюда, які перемогли в змаганнях змішаних парних двійок.

Також чемпіоном Європи в скелелазінні на швидкість став Даниїл Болдирєв, а велотрек і спортивна гімнастика принесли по дві медалі.