Збірна України на мажорній ноті завершила виступи на ЧС-2023 з жіночого хокею

10.04.2023 12:46

Жіноча збірна України з хокею перемогою завершила виступи на чемпіонаті світу-2023 в дивізіоні IIIA

Суперницями українок у заключному турі стала команда Литви.

Збірна України проводила поєдинок з Литвою після найбільшої перемоги на ЧС-2023 – у четвертому матчі турніру "синьо-жовті" розгромили збірну Болгарії з рахунком 10:3. Натомість литовські хокеїстки підійшли до гри з Україною після перемоги над командою Гонконгу у серії булітів - 3:1.

Ще перед заключним матчем збірна України втратила математичні шанси на перемогу в дивізіоні. Усе через те, що в іншому матчі останнього туру Гонконг обіграв Естонію (3:0) та став недосяжним для України. Водночас, Литва у разі перемоги над українками фінішувала б на першому місці.

Рахунок у очному матчі відкрили гравчині збірної України. У середині другого раунду шайбу закинула Христина Загрекова. Однак на початку третього періоду Литва зрівняла рахунок у матчі: на третій хвилині голом відзначилася Габія Петраускайте.

Вдруге вийти вперед у рахунку у матчі з Литвою збірна України змогла за шість хвилин до кінця третього періоду. Тоді шайбу закинула нападниця команди Вікторія Ценова. У підсумку ця шайба встановила фінальний рахунок у матчі та дозволила українкам завершити турнір перемогою з рахунком 2:1.

До речі

• Чемпіонат світу-2023 став першим офіційним стартом для жіночої збірної України за понад три роки. У 2021-му турнір у дивізіоні IIIA скасували через пандемію COVID-19, а у 2022 році Україна відмовилася від участі через повномасштабну війну РФ.
  • Україна провела третій чемпіонат світу у своїй історії: "синьо-жовті" двічі виступали у дивізіоні IIIA та одного разу - в IIA (шосте місце на ЧС-2020).
  • У рейтингу Міжнародної федерації хокею із шайбою жіноча збірна України посідає 38-ме місце.