Збірна США обіграла Канаду та здобула 10-й титул чемпіонок світу з хокею

17.04.2023 21:09

Жіноча збірна США з хокею виграла 10-й титул чемпіонок світу

Це сталося після перемоги у фіналі змагань над командою Канади.

Матчі першого дивізіону світової першості з хокею серед жінок у 2023 році відбулись у Канаді. Спочатку 10 збірних зіграли між собою у рівних за кількістю групах, а потім провели плей-оф, до якого вийшли вісім найкращих команд чемпіонату.

До плей-оф ЧС-2023 збірні Канади та США вийшли у статусі першого та другого номера посіву відповідно. Американські хокеїстки впевнено пройшли до фіналу змагань, обігравши Німеччину (3:0) та Чехію (9:1). Натомість канадки подолали чвертьфінал чемпіонату світу завдяки шайбі в овертаймі зі Швецією – 3:2. У наступному раунді Канада обіграла Швейцарію з рахунком 5:1.

У фіналі збірні Канади та США вдруге зустрічалися на турнірі, після того як канадки обіграли американок у серії булітів на груповому етапі. Вирішальний матч змагань відбувся у ніч проти понеділка, 17 квітня, в Онтаріо. До нього Канада підійшла як переможець двох останніх чемпіонатів світу, у фіналі яких вона обіграла саме США.

Фінал ЧС-2023 з хокею серед жінок завершився перемогою збірної США з рахунком 6:3. У складі американок хет-трик оформила Хіларі Найт, по шайбі закинули Еббі Мерфі, Кайла Барнс та Каролін Гарві. У складі Канади дубль оформила Бріанна Дженнер та одну шайбу закинула Марі-Філіп Пулен.

У підсумку змагань найрезультативнішою гравчинею турніру стала Каролін Гарві, яка під час ЧС-2023 набрала 14 очок. MVP чемпіонату світу визнали нападницю Канади – Сару Енн Фільє. У матчі за третє місце перемогла збірна Чехії, яка обіграла Швейцарію з рахунком 3:2.

Усі чемпіонки світу з хокею
  • Канада: 12 перемог (у 1990, 1992, 1994, 1997, 1999, 2000, 2001, 2004, 2007, 2012, 2021 та 2022 році)
  • США: 10 (у 2005, 2008, 2009, 2011, 2013, 2015, 2016, 2017, 2019 та 2023 році)
Що відомо про чемпіонат світу з хокею
  • Збірна України на чемпіонаті світу з хокею 2023 року зіграла у третьому дивізіоні, де посіла друге місце у групі і не змогла підвищитись у класі.
  • Наступний чемпіонат світу з хокею серед жінок відбудеться у США у квітні 2024 року.