Збірна Норвегії здобула рекордний дев'ятий титул на чемпіонаті Європи-2022 з гандболу

21.11.2022 13:00

Гандболістки покращили власний рекорд та гарантували собі місце на Олімпіаді

На чемпіонаті Європи-2022 з гандболу серед жінок визначилися переможниці турніру. За титул у фіналі, що проходив у столиці Словенії Любляні, боролися збірна Данії та чинні чемпіонки – Норвегія.

На шляху до фіналу команди пройшли два групові раунди та півфінальну стадію, на якій Данія обіграла Чорногорію (27:23), а Норвегія вибила з боротьби Францію (28:20).

Данки лідирували на екваторі фінального матчу з відривом у три м'ячі після першого тайму – 15:12. Проте на останніх десяти хвилинах гри фаворитки вирвалися вперед, у підсумку здобувши перемогу з перевагою в два голи – 27:25.

Найкращою бомбардиркою серед норвежок стала права напівсередня "Есб'єрга" Нора Мерк – вісім голів з дев'яти спроб. Завдяки цьому результату Мерк посіла перше місце серед бомбардирок турніру з найбільшою кількістю голів – 50 – та 78.1% влучності.

Євро-2022 з гандболу (жінки). Фінал

Данія – Норвегія – 25:27 (15:12, 10:15)

У матчі за третє місце Чорногорія обіграла Францію з рахунком 27:25 після овертайму.

Що означає цей результат

Норвегія перемогла на Євро друге поспіль. У 2020-му команда здолала у фіналі Францію.

Загалом це дев'ятий європейський титул в історії жіночої збірної Норвегії. З новою перемогою гандболістки покращили власний рекорд за кількістю титулів континентальної першості.

Данія здобула медаль Євро вперше з 2004 року, коли так само стала другою на чемпіонаті.

Для Чорногорії це перший подіум чемпіонату Європи з 2012 року, коли команда завоювала свій єдиний титул такого рівня.

Збірні, що ввійшли до топ-3, відібралися на чемпіонат світу-2023. До того ж збірна Норвегії завдяки перемозі заробили собі місце на Олімпійських іграх-2024.

Відео топмоментів фіналу Євро-2022 Данія – Норвегія:

До речі

Збірна України не кваліфікувалася на Євро-2022, посівши третє місце в групі у фінальній стадії відбору. Зокрема, через повномасштабне вторгнення Росії українки не зіграли два матчі з Чехією, що, втім, не вплинуло на підсумковий результат.

Востаннє Україна брала участь у чемпіонаті Європи в 2014 році, коли посіла 16-те місце. Топрезультатом команди залишається "срібло" 2000 року.