Завдання-мінімум виконано, але хотілося більшого: чоловіча збірна України завершила виступи в Золотій євролізі

26.06.2023 10:38

Чоловіча збірна України з волейболу програла фінал Золотої євроліги-2023 команді Туреччини за підсумками п'яти партій

Українці вдруге за три роки дісталися вирішального раунду змагань Золотої євроліги. У 2021 році саме Туреччина зупинила українців перемогою в чотирьох сетах.

На шляху до фіналу підопічні Угіса Крастіньша виграли сім матчів, програвши при цьому лише одну партію - у півфіналі хорватам.

Як пройшов фінал

• Стартову партію Україна остаточно зломила на свою користь у другій половині сету. Відрив у рахунку збільшився з 1-2 пунктів на старті до підсумкових +11 на користь "синьо-жовтих" — 25:14.
  • Підопічні Крастіньша заволоділи хиткою ініціативою в першій половині другої партії. Туреччина вперше вийшла вперед за рахунку 15:14, після чого відновила загальний паритет у поєдинку — 1:1 за сетами.
  • Третій сет вийшов найщільнішим у матчі. Максимальна перевага однієї команди (України, за рахунку 18:14) сягала чотирьох очок, а Україна відіграла два сетболи у заключній частині партії. Мінімальну перевагу врешті відстояла Туреччина — 26:24.
  • Четвертий раунд матчу залишився за Україною. Серія з чотирьох виграних розіграшів "синьо-жовтих" поспіль дозволили команді Крастіньша створити суттєвий відрив від суперника, а згодом і втримати його до кінця партії — 25:22.
  • Вирішальний тайбрейк Туреччина розпочала з трьох поспіль виграних очок. Та лише збільшила відрив після 10 стартових розіграшів — 8:2.
  • На матчболи суперники українців виходили за рахунку 14:5. Та реалізували другий з них, завдавши "синьо-жовтим" їхньої першої поразки в сезоні Золотої євроліги.

Золота Євроліга-2023. Фінал

Туреччина — Україна — 3:2 (14:25, 25:22, 26:24, 22:25, 15:6)

Таким чином, Україна виконала завдання-мінімум і завоювала путівку до Кубка претендентів — до нього пройшли дві найсильніші команди Золотої євроліги. Турнір розіграють 27-30 липня в катарській Досі, а на кону стоятиме місце в Лізі націй.