Залік Кубка націй з біатлону: на яких позиціях Україна після чемпіонату світу-2023

21.02.2023 13:02

У німецькому Обергофі закінчився чемпіонат світу з біатлону

Цей старт став головним у сезоні 2022/23, а за його підсумками були внесені зміни у залік Кубка націй.

Перед завершальним етапом ЧС-2023 з біатлону спортсмени у Німеччині провели чоловічу та жіночу естафети. Українська збірна біатлоністів у ній посіла 13-те місце. Натомість біатлоністки фінішували у естафеті 14-ми, що стало найгіршим результатом в історії команди.

За підсумками обох естафет оновився й залік Кубка націй, що визначає найсильніші збірні сезону. Окрім естафетних гонок, при формуванні заліку також враховують результати спринтерських стартів та індивідуальні гонки.

Залік Кубка націй (чоловіки)

У чоловічій спринтерській гонці у Обергофі Дмитро Підручний фінішував у топ-5. Для України наразі цей результат є найкращим на рівні Кубка світу. Попри те, що індивідуальну гонку на ЧС-2023 з біатлону Підручний пропустив, інший український біатлоніст Артем Тищенко фінішував у ній на 12-му місці.

Результат у естафеті став для чоловічої збірної України третім найгіршим в історії. Команда стала 13-ю та отримала шість штрафних кіл.

Збільшивши свій доробок на чемпіонаті світу на 1089 очок, збірна України залишилась 11-ю у заліку Кубка націй. Лідерство зберігає Норвегія, яка стала переможцем медального заліку чемпіонату світу.