Європейські ігри-2023: За день до завершення змагань Україна в медальному заліку залишається в топ-3

02.07.2023 08:47

На Європейських іграх закінчився передостанній, 10-й змагальний день

У суботу, 1 липня, в Польщі проводилися турніри з 12 видів спорту, в 11 з яких розігрувалися медалі.

Українські спортсмени були представлені в дев'яти видах спорту. На нагороди ж "синьо-жовті" претендували у восьми, як-от сучасному п'ятиборстві, дзюдо, кульовій стрільбі, стрибках з трампліна, пляжному футболі та боксі, серед інших.

Саме в сучасному п'ятиборстві Олександр Товкай виборов єдину олімпійську ліцензію України 1 липня. Хоча пентатлоніст і не здобув нагород, але увійшов до фінального топ-12 і за добором потрапить на Олімпіаду-2024.

Єдине "золото" змагального дня приніс збірній боксер Олександр Хижняк, олімпійський віцечемпіон Токіо-2020. У вазі до 80 кг він виборов 20-ту нагороду найвищого ґатунку для України на Євроіграх.

У пляжному футболі за крок від "золота" зупинилася жіноча збірна України. Лише в серії пенальті національна команда програла фінал збірній Іспанії, та все одно оновила український рекорд на Євроіграх з першою медаллю в історії цього виду спорту.

Відзначилися українці і в кікбоксингу. Артем Мельник у категорії до 86 кг поступився в півфіналі іспанцеві Хамді Мохаммеду — цього вистачило для "бронзи". Натомість Тимур Бриков вийшов до фіналу, гарантувавши собі щонайменше відкладене "срібло".

Всі медалі України 1 липня на Європейських іграх-2023

• "Золото": Олександр Хижняк (бокс, 80 кг)
  • "Срібло": збірна України (пляжний футбол, жінки)
  • "Бронза": Артем Мельник (кікбоксинг, 86 кг)

У медальному заліку Україна займає третє місце перед заключним змагальним днем. Українці зрівнялися за кількістю "золота" з Іспанією (по 20), поступаючись за "сріблом".

Лідером медального заліку Європейських ігор йде Італія. Перед останнім днем змагань італійці мають 90 нагород, 28 з яких - золоті.