Європейські ігри-2023: Україна збільшила свій доробок на чотири медалі. Є і золото

23.06.2023 19:29

Українські каратисти завершили участь у Європейських іграх-2023, що тривають у польському Кракові

У другий день фіналів з куміте двоє українців пробилися до плей-оф: медалі гарантували цьгорічний чемпіон Європи Андрій Заплітний та чемпіонка Всесвітніх ігор і чинна володарка титулу Європейських ігор Аніта Серьогіна.

Суспільне Спорт – ексклюзивний транслятор Європейських ігор в Україні. Дивіться трансляції наживо на сайті Суспільне Спорт, а також на регіональних телеканалах Суспільного.

Андрій Заплітний змагався в категорії до 75 кг, де вийшов до півфіналу в статусі лідера групи з трьома перемогами. Його першим суперником у плей-оф був бельгієць Кантен Магауден, бронзовий призер Євро. У близькому поєдинку українцеві вдалося вирвати перемогу. Магауден реалізував одне юко та іппон, набравши чотири очки, проте Заплітний випередив його на один бал завдяки п'яти юко.

У фінальній сутичці на Андрія чекав італієць Даніеле де Віво. Суперник заробив перше юко й отримав перевагу в одне очко, але каратисти кілька разів обмінювалися очками, наздоганяючи одне одного. Врешті Де Віво знову вийшов уперед, але на останніх секундах юко реалізував уже Заплітний. Таким чином завдяки додатковим показниками він здобув перемогу за рівного рахунку 3:3 та вперше в кар'єрі виборов "золото" Європейських ігор.

З першого місця в групі в категорії до 61 кг до півфіналу також вийшла Аніта Серьогіна, яка перемогла в усіх трьох відбіркових сутичках. У півфіналі українка зустрілася з туркенею Ґулбахар Ґозуток. Серьогіна двічі за поєдинок заробила юко та здобула перемогу з рахунком 2:0.

У сутичці за титул Аніта зійшлася з німкенею Рім Хаміс, якій цього року поступилася у фіналі чемпіонату Європи. Цього разу українці також не вдалося здолати цю опонентку. Серьогіна першою заробила очко, проте Хаміс одразу ж із нею зрівнялася. Далі каратистки знову обмінялися юко. Утім, за рівного рахунку 2:2 за додатковими показниками Серьогіна поступилася й не захистила титул, залишившись зі "сріблом".

• Чоловіки, до 75 кг: Даніеле де Віво (Італія) – Андрій Заплітний (Україна) 3:3

Загалом українські каратисти здобули на цих Європейських іграх чотири медалі. По "золоту" принесли Анжеліка Терлюга та Андрій Заплітний, "срібло" має Аніта Серьогіна, а "бронзу" – Нікіта Філіпов. Це дозволило УКраїні очолити медальний залік змагань серед каратистів.

Карате на Єропейських іграх-2023. Медальний залік (топ-10)

• 1. Україна – 2 "золота" + 1 "срібло" + 1 "бронза" (4 загалом)

***

Українські веслувальники вибороли "срібний дубль" у другий день фіналів.

Дворазова призерка Олімпійських ігор, українська каноїстка Людмила Лузан, виступила у своєму другому фіналі Європейських ігор-2023, що тривають у польському Кракові. Раніше спортсменка перемогла в каное-двійках у парі з Валерією Теретою.

Цього ж разу Лузан змагалася в одиночці на дистанції 200 метрів. До фіналу вона відібралася напряму, показавши найкращий час у своєму кваліфікаційному заїзді – 46.218 секунди.

У фіналі Людмила Лузан фінішувала другою, подолавши дистанцію за 46.937 секунди. Цю позицію вона зберігала впродовж усього заїзду й наприкінці намагалася вибитися в лідерки. Та врешті Людмила поступилася чотириразовій призерці чемпіонатів світу, польці Дороті Боровській, на 0.3 секунди. Третє місце посіла чемпіонка світу 2021 року, іспанка Марія Корбера.

Веслування на байдарках і каное. Каное-одиночки (жінки), 200 м

1. Дорота Боровська (Польща) 46.653
  2. Людмила Лузан (Україна) 46.937
  3. Марія Корбера (Іспанія) 47.441

Для Лузан це вже друга медаль цих Європейських ігор: після "золота" в парі з Валерією Теретою. Попереду в Людмили – ще один особистий фінал у каное на дистанції 500 метрів, що відбудеться 24 червня.

Загалом Україна має у веслуванні вже чотири нагороди. Окрім Лузан, на п'єдестал другого дня Ігор піднялися чинні бронзові призери чемпіонату світу Дмитро Даниленко, Олег Кухарик, Іван Семикін та Ігор Трунов, які також вибороли "срібло" в байдарках-четвірках, пропустивши вперед лише Іспанію. Для Кухарика й Трунова це друга медаль на цьому турнірі: після "золота" у двійках.

Усі медалі України на Європейських іграх-2023

"Золото": Людмила Лузан та Валерія Терета (веслування, каное-двійка, 500 м) Олег Кухарик та Ігор Трунов (веслування, байдарка-двійка, 500 м), Ксенія Байло, Данило Коновалов, Анна Письменська та Олексій Середа (стрибки у воду, змішані команди), Анжеліка Терлюга (карате, куміте, до 55 кг), Андрій Заплітний (карате, куміте, до 75 кг)
"Срібло": Дмитро Даниленко, Олег Кухарик, Іван Семикін та Ігор Трунов (веслування, байдарка-четвірка, 500 м), Людмила Лузан (веслування, каное-одиночка, 200 м), Аніта Серьогіна (карате, куміте, до 61 кг)
"Бронза": Олена Костевич (кульова стрільба, пневматичний пістолет, 10 м), Нікіта Філіпов (карате, куміте, до 60 кг)