Європейські ігри-2023: третє золото стрибунів у воду, перемога Магучіх, срібло лучників

25.06.2023 20:51

Кірілл Болюх та Олексій Середа перемогли в турнірі з 10-метрової вишки

Болюх і Середа безпосередньо доклалися до двох попередніх перемог України в цьому виді спорту на Євро-2023 у Ряшові: Олексій здобув командне "золото" в змішаній команді, а Кірілл спільно із Ксенією Байло виграв мікст з 10-метрової вишки.

Головну конкуренцію українському тандему в 10-метровій вишці мали скласти команди Німеччини та Великій Британії. Обидві країни представляли чемпіони (Бен Катмор) і віцечемпіони (Меттью Діксон) Європи та чинні бронзові медалісти Євро — німці Тімо Бартель з Джейдоном Ейкерманном.

Бартеля та Ейкерманна тандем Середи й Болюха випереджав на п'єдесталі Євро-2022 у Римі, де українці досягли свого найбільшого успіху в цій дисципліні зі "сріблом".

Як виступили Середа і Болюх

Вийшли вперед вже після першого стрибка (складність — 2.0), за який отримали 52.80.
Втратили лідерство після свого найскладнішого стрибка (3.7) у п'ятій спробі — на 55.50 бала. В проміжному заліку українців випередила Велика Британія.
Головна боротьба розгорнулася в шостому раунді між британцями, українцями та італійцями.
83.16 бала українців за ґвинтовий стрибок у шостій спробі повернули Болюха й Середу на перше місце та забезпечили третє "золото" збірної на турнірі.

Євро-2023. Стрибки у воду. Синхронні стрибки, 10 метрів
Кірілл Болюх / Олексій Середа (Україна) 398.70 бала
Ріккардо Джіованні / Едуард Тімбретті (Італія) 388.83
Бенжамін Катмор / Меттью Діксон (Велика Британія) 372.69

***

Україна здобула першу медаль на Європейських іграх у стрільбі з лука. "Срібло" у міксттурнірі зі стрільбі з олімпійського луку вибороли Анастасія Павлова та Іван Кожокарь.

Крім боротьби за перемогу на Європейських іграх, Павлова та Кожокарь змагалися за здобуття двох ліцензій на Олімпіаду-2024. Її отримали б чемпіони змагань - по одній для виступів на чоловічому та жіночому турнірах.

Як виступили українські лучники?

На шляху до фіналу Павлова та Кожокарь здолали тандеми з Франції (5:3) та Молдови (5:4). А у самому матчі за "золото" зустрічалися з командою Іспанії.

"Золотий" матч Україна розпочала з втраченої перемоги у першому сеті. Українці вели 20:17, але у підсумку втратили перевагу та дозволили суперникам взяти нічию - 37:37.

Другий сет українці програли - 35:38, і мали обов'язково вигравати третю партію, щоб продовжити боротьбу. Проте і третій сет закінчився перемогою Іспанії - 37:38, що й визначило долю чемпіонства.

Європейські ігри. Стрільба з лука, міксттурнір, фінал
Іспанія - Україна 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)

***

Накінець, Ярослава Магучіх виграла третє "золото" України в легкій атлетиці на Європейських іграх-2023.

Свої виступи Магучіх завершила в четвер, 22 червня. Українка виграла турнір другого дивізіону з показником у 1.97 метра й відсвяткувала четверту поспіль перемогу від початку літнього сезону-2023.

Для здобуття Ярославою медалі її показник мав бути вищим за спортсменок у першому дивізіоні. Їхні змагання проходили в Хожуві в неділю, 25-го числа.

Врешті трьом стрибункам першого дивізіону вдалося подолати позначку в 1.90 метра. Проте ніхто не пройшов далі 1.94 — "золото" турніру здобуває Магучіх.

Найкраща спортсменка першого дивізіону, француженка Навал Меніке, здобула лише "бронзу" командного Євро. "Срібло" дісталося румунці Даніелі Станчу, суперниці Магучіх у другому дивізіоні.

Європейскі ігри. Стрибки у висоту (жінки) — підсумковий залік

1. Ярослава Магучіх (Україна, другий дивізіон) — 1.97 метра
  2. Даніела Станчу (Румунія, другий дивізіон) — 1.94
  3. Навал Меніке (Франція, перший дивізіон) — 1.92

А шосту медаль Європейських ігор з легкої атлетики здобув метальник списа Артур Фельфнер, який став бронзовим призером за результатами змагань в усіх трьох дивізіонах.

19-річний Фельфнер виступав у складі збірної України на Європейських іграх у другому дивізіоні. Його спроба на 82.24 метра стала європейським рекордом сезону серед молоді, а сам спортсмен посів друге місце, поступившись лише литовцеві Едісу Матусевічу, який метнув спис майже на два метра далі.

"Срібло" Фельфнеру втримати не вдалося - Вебер у першій ж спробі метнув спис на 86.26 метра. Проте бронзову позицію український метальник списа утримав - жоден з його переслідувачів подолати позначку у 82 метра не зміг.

Командне Євро-2023. Метання списа (чоловіки)