Європейські ігри-2023: приголомшливий виступ України в тайському боксі, перше золото з кульової стрільби

27.06.2023 20:20

На Європейських іграх-2023 добіг кінця турнір з муай тай (тайського боксу)

Україна впродовж змагань у цьому виді спорту здобула шість медалей усіх ґатунків.

Україна, як і решта національних збірних на турнірі (за винятком Польщі, господаря Європейських ігор), заявила в Мисленицях шістьох спортсменів. П'ятеро чоловіків змагалися у вагових категоріях до 60, 67, 71, 81 та 91 кг, а Анастасія Михайленко — в жіночому турнірі до 51 кг.

Спортсменам належало подолати турніру сітку з восьми бійців: стартували з 1/4-ї й розігрували "золото" у фіналі.

Як виступили українці

Першими у півфіналах виступили Владислав Микитась та Анастасія Михайленко, які програли Серджану Кочу (Туреччина) та господарці змагань Роксані Даргєл (Польща). За свої виступи вони здобули перші медалі України на турнірі — бронзового ґатунку.

Ще четверо українців претендували на "золото" у фіналах вівторка, 27 червня. Першим тріумфував Ігор Любченко — за очками мінімально переміг (29:28) в останній сутичці поляка Оскара Зігерта в категорії до 67 кг.

Олександр Єфименко повторив успіх співвітчизника у вазі до 71 кг — перемога над португальцем Гонсалу Да Коштою за очками (30:27).

Поразки у фіналі зазнав Єгор Скуріхін (до 81 кг). Українця після його двох перемог на турнірі поспіль здолав молдовець Артьом Лівадарі.

Останній фінал змагального дня серед українців проводив Олег Приймачов. Той зустрічався з італійцем Енріко Пеллегріно, якого переміг за очками — третє "золото" українців на турнірі.

Медалі України на турнірі

• "Золото": Ігор Любченко (67 кг), Олександр Єфименко (71 кг), Олег Приймачов (до 81 кг)
  • "Срібло": Єгор Скуріхін (81 кг)
  • "Бронза": Владислав Микитась (до 60 кг), Анастасія Михайленко (до 51 кг)

Що означають результати українців

• З трьома золотими нагородами Україна виграла медальний залік Євроігор-2023 з муайтай.
  • Шість медалей в муай тай також стали повторенням рекорду України на Євроіграх-2023. Стільки ж нагород синьо-жовті здобули на турнірі з легкої атлетики.
  • Україна виграє медальний залік вже в третьому виді спорту на Євроіграх — після карате й веслування на байдарках і каное.
 ***

Україна здобула перше "золото" на Європейських іграх-2023 у мікст-турнірі з кульової стрільби з 25 метрів

У фіналі змагань українська пара Павло Коростильов та Юлія Коростильова перемогли команду Чехії.

Для української команди нагорода у мікст турнірі стала другою на Європейських іграх-2023 у стрільбі. Першу медаль збірної здобула Олена Костевич, яка стала третьою у стрільбі з пневматичного пістолета з 10 метрів.

У фіналі кульової стрільби з малокаліберного пістолета з 25 метрів Україну представляли Павло Коростильов та Юлія Коростильова. До змагань у Кракові Юлія підійшла у статусі чемпіонки світу 2022 року. Натомість Павло Коростильов у цій дисципліні на світовій першості у Каїрі посів друге командне місце.

Вирішальний поєдинок українська пара розпочала з поразки у першій серії. Однак після цього змогла вийти вперед: Коростильов закрив усі мішені у трьох поспіль серіях. Зрештою, Україна виграла фінал з рахунком 16:6 і здобула "золото".

Кульова стрільба. Мікст турнір. Малокаліберний пістолет, 25 метрів, фінал

1. Павло Коростильов / Юлія Коростильова (Україна)
  2. Матей Рампула / Альзбета Дєдова (Чехія)

На турнірі у Кракові Павло виграв свою другу нагороду Європейських ігор після того, як став третім у стрільбі з 25 метрів у парі з Костевич на Європейських іграх-2019. Натомість Юлія здобула на цьому рівні дебютну медаль.

***

Україна здобула четверту медаль у стрибках у воду на Європейських іграх-2023. До топ-3 у синхронних стрибках з 10-метрової вишки серед жінок увійшли Ксенія Байло та Соф'я Есман.

На чемпіонаті Європи-2023, що проходить в рамках Європейських ігор у польському Ряшові, збірна України досі здобувала лише золоті нагороди. Зокрема, до двох доклалася Байло: у міксті з 10-метрової вишки та змішаному командному турнірі.

Байло та Есман від початку року спільно змагалися на етапах оновленого Кубка світу зі стрибків у воду. Двічі українки зупинялися за крок від нагород на етапах у Канаді й Китаї — четверті місця.

Як виступили Байло і Есман у фіналі

• Після першої спроби — на 42.60 бала — йшли четвертими в заліку.
  • На проміжний подіум увірвалися після другого стрибка. А після четвертого — йшли другими серед шістьох пар учасниць.
  • Заключна, п'ята спроба у фіналі зберегла за українками друге підсумкове місце. "Золотом" вони поступилися Крістіні й Єлені Вассен, багаторазовим призеркам чемпіонатів Європи з Німеччини.

Стрибки у воду. 10-метрова вишка (жінки)

1. Крістіна та Єлена Вассен (Німеччина) 297.72 бала
  2. Ксенія Байло та Соф'я Есман (Україна) 274.68
  3. Валерія Антоліно та Ана Карвахаль (Іспанія) 261.48

Що означає "срібло" українок

Перша спільна нагорода Байло та 15-річної Есман.

Соф'я виборола свою дебютну медаль великих континентальних змагань зі стрибків у воду.

Перше "срібло" допомогло Україні закріпитися на другому місці в медальному заліку Європейських ігор у цьому виді спорту. Попереду — лише збірна Великої Британії, що має на одну "бронзу" більше.

***

Україна здобула другу медаль Європейських ігор-2023 у фехтуванні. Шпажист Володимир Станкевич став бронзовим призером в одиночному розряді.

Турнір з фехтування на шпагах був одним із двох заключних в одиночному розряді. Після нього у Кракові будуть відбуватися командні змагання, на яких будуть розіграні рейтингові очки, що впливатимуть на відбір на Олімпіаду-2024.

У турнірі з фехтування на шпагах Україна була представлена чотирма спортсменами: до складу увійшли Євген Макієнко, Ігор Рейзлін, Ян Сич, Володимир Станкевич. Найкращий результат вдалося показати саме 28-річному Станкевичу.

На шляху до боїв за медалі український фехтувальник подолав данця Огаста Єнсена, австрійця Йозефа Махрінгера, фіна Яакко Паволайнена. А у чвертьфіналі вибив з турніру португальця Рода Макса.

За вихід до фіналу Станкевич змагався з португальцем Мігелем Фразао - 292-го номера світового рейтингу. Пройти португальського фехтувальника українцеві не вдалося: Фразао здобув перевагу у три уколи у першій половині сутички. І хоча у другій частині Станкевич скоротив відставання від суперника, вирішальний укол за рахунку 14:14 залишився за португальцем.

Усі результати України на Європейських іграх у шпазі

• "бронза": Володимир Станкевич (4 перемоги, 1 поразка)
  • 1/8 фіналу: Ігор Рейзлін (2 перемоги, 1 поразка)
  • 1/16 фіналу: Євген Макієнко (1 перемога, 1 поразка)
  • 1/32 фіналу: Ян Сич (1 поразка)

Це друга медаль України на Європейських іграх у фехтуванні. Першу нагороду - "золото" - здобула шпажистка Джоан-Фейбі Бежура.