Європейські ігри-2023: перше золото у фехтуванні та стовідсотковий результат у тайському боксі

26.06.2023 21:01

Збірна України з фехтування здобула першу нагороду на Європейських іграх-2023, що тривають у польському Кракові

Після двох змагальних днів у цьому виді спорту першою до четвірки найкращих, серед яких розігрувалися медалі, дійшла 31-річна Джоан-Фейбі Бежура, що завоювала "золото".

Спортсменка змагалася у шпазі в особистій першості серед жінок і єдиною серед українок пройшла далі 1/16 фіналу. Саме на цій стадії припинила боротьбу Дар'я Варфоломеєва. Ще раніше індивідуальний турнір покинула одна з українських фавориток Влада Харькова, а також Інна Бровко: обидві вилетіли в 1/32 фіналу).

Суспільне Спорт – ексклюзивний транслятор Європейських ігор в Україні. Дивіться трансляції наживо на сайті Суспільне Спорт, а також на місцевих телеканалах Суспільного.

Бежура вийшла до плей-оф з другого місця в групі, поступившись на стартовому етапі лише одній суперниці – швейцарці Ауроре Фавре. У першому поєдинку на вибування українка здолала чешку Катержину Саліґерову з рахунком 15:12, а далі розгромила латвійку Софію Просіну – 15:4.

В 1/8 фіналу Джоан-Фейбі вибила з боротьби олімпійську чемпіонку в команді, естонку Еріку Кірпу – 15:10. У чвертьфіналі українській шпажистці вдалося гарантувати собі медаль завдяки перемозі над шведкою Еммою Франссон – 15:11.

Наступні двобої були визначальними для розподілу нагород. У півфіналі українка зійшлася з німкенею Александрою Елер. Бежура першою повела за очками й після стартового періоду мала перевагу 4:2. За підсумком другого Фейбі заробила значний відрив – 10:4. Німкені вдалося скоротити відставання наприкінці поєдинку, але українка втримала лідерство й здобула перемогу з рахунком 15:12, а разом із тим і місце у фіналі.

У поєдинкові за "золото" Бежурі протистояла господарка змагань, полька Мартина Сватовська-Венґларчик, яка є бронзовою призеркою чемпіонату Європи-2022. Як і в попередньому поєдинку, українка виконала перший укол, утім, представниця Польщі зрівняла наступним. Це були єдині очки, які спортсменки здобули в першому періоді.

За підсумком другої трихвилинки, що стала більш результативною й змусила Джоан-Фейбі міняти пошкоджену шпагу, полька вела 7:6. У напруженому вирішальному періоді Бежурі вдалося вирватися вперед і завдяки ривку наприкінці поєдинку вибороти "золото" з рахунком 15:12.

Шлях Бежури на Європейських іграх-2023

• Груповий етап: друге місце в групі 11 після швейцарки Ауроре Фавре – чотири перемоги та одна поразка.
  • 1/32 фіналу: Катержина Саліґерова (Чехія) 15:12
  • 1/16 фіналу: Софія Просіна (Латвія) 15:4
  • 1/8 фіналу: Еріка Кірпу (Естонія) 15:10
  • Чвертьфінал: Емма Франссон (Швеція) 15:11
  • Півфінал: Александра Елер (Німеччина) 15:12
  • Фінал: Мартина Сватовська-Венґларчик (Польща) 15:12

Для Бежури це найкращий результат у кар'єрі. Українка ще ніколи не здобувала медалі континентальної чи світової першості. До цього її найвищим особистим досягненням на топрівні було 11-те місце на чемпіонаті Європи 2017 року.

***

На Європейські ігри до Кракова збірна України з муай-таю відправилася у складі шести спортсменів. Усі шість гарантували собі нагороди вже за підсумками першого дня змагань: до півфіналів пройшли Олександр Єфіменко (71 кг), Ігор Любченко (67 кг), Олег Приймачов (91 кг), Єгор Скуріхін (81 кг), Владислав Микитась (60 кг) та Анастасія Михайленко (51 кг).

У півфінальних сутичках українські спортсмени мали визначити, чи зможуть продовжити боротьбу за "золото" або ж залишаться з бронзовою нагородою. Чотирьом з них це вдалося: перемоги у півфінальних боях здобули Ігор Любченко, Єгор Скуріхін, Олександр Єфіменко та Олег Приймачов. Ще два боксери - Владислав Микитась та Анастасія Михайленко - здобули бронзові медалі.

Фінальні сутички за участі українських спортсменів відбудуться у вівторок, 27 червня.

Що відомо про фіналістів Європейських ігор

• Ігор Любченко - 32-річний спортсмен, представник Одеської області. 2-разовий чемпіон Всесвітніх ігор (у 2017 та 2022 роках).
  • Єгор Скуріхін - 21-річний спортсмен з України, представляє на Європейських іграх Харківську область. Чемпіон світу з муай-таю серед молоді (2021 рік).
  • Олександр Єфіменко - 21-річний тайський боксер з Кривого Рогу. У 2022 році став віцечемпіоном Всесвітніх ігор.
  • Олег Приймачов - 33-річний тайський боксер з Полтавської області. 2-разовий чемпіон Всесвітніх ігор (у 2017 та 2022 роках).

Таким чином, завдяки "бронзам" у муай-таї Україна вже має 24 медалі на Європейських іграх. І гарантувала собі ще п'ять: крім фіналів у муай-таї, за вихід до фіналу боротиметься фехтувальниця Джоан-Фейбі Бежура.