Євробаскет-2022. Україна сенсаційно перемогла Італію та достроково вийшла у плей-оф

Українці на Євробаскеті-2022 реваншувалися за поразку італійцям у недавньому матчі відбору на ЧС-2023

Перед поєдинком проти Італії українці майже гарантували собі вихід у наступний раунд турніру. Команди Естонії та Великої Британії програли треті матчі на турнірі, тож "синьо-жовті" мали великі шанси на фініш у топ-4.

Утім, для того, щоб остаточно гарантувати собі участь в плей-оф Євробаскету-2022, українцям потрібно було перемагати у третьому матчі. Суперником українців стала команда Італії, яка до гри підходила, маючи одну перемогу та одну поразку.

Україна не вперше зустрічалася проти Італії за останні кілька тижнів. Італійці є одними із суперників українців у відборі на ЧС-2023, і перший поєдинок між командами закінчився поразкою "синьо-жовтих".

На Євробаскеті Україні вдалося взяти реванш у Італії, та ще й на її майданчику. Хоча старт зустрічі для "синьо-жовтих" вийшов непростим: у першій половині зустрічі відставання українців сягало десяти очок.

На велику перерву "синьо-жовті" пішли з відставанням у чотири очки. А перед заключною 10-хвилинкою рахунок став нічийним - 57:57.

Ключовою стала остання чверть. За чотири хвилини до кінця, після потужного відрізка,  "синьо-жовті" мали над опонентами перевагу в 11 очок.

Італійці намагалися відігратися, але Україна контролювала перебіг подій на паркеті, і без проблем втримала перемогу.

Найрезультативнішим гравцем матчу у складі України став Святослав Михайлюк, який набрав 25 очок. Ще по 17 очок у доробку Іссуфа Санона та Івана Ткаченка.

Подальша сітка збірної України у плей-оф визначиться за підсумками групового етапу. Залежно від місця, яке посядуть українці у групі, буде відомий і наступний суперник команди.

Тим часом вже сьогодні Україна зіграє з греками. У цьому поєдинку, який розпочнеться о 18.00, визначиться одноосібний лідер групи.

Чемпіонат Європи з баскетболу 2022 року. Група С.

Україна - Італія - 84:73 (16:21, 22:21, 19:15, 27:16).

Україна: Бобров (2 очка + 3 підбори + 2 перехоплення), Близнюк (4+6+6), Герун (5+4+1), Пустовий (8+2+0), Санон (17+0+2), Лень (3+11+1), Зотов, Михайлюк (25+4+3), Скапинцев, Сидоров (3+0+1), Ткаченко (17+5+0), Лукашов (0+0+2).

Італія: Бальдассо, Біліга (0+1+0), Датоме (3+1+1), Манньйон (8+3+2), Меллі (2+2+2), Пайола, Полонара (17+7+2), Річчі (9+4+2), Спіссу (11+1+3), Тессіторі, Тонут (9+3+3), Фонтеччо (14+6+2).