Євробаскет-2022. Україна припинила виступи в турнірі після поразки від Польщі

Україна вдруге поспіль зіграла в плей-оф на Євробаскету та знову зупинилася за крок до чвертьфіналу

Напередодні турніру Україна та Польща зустрічалися в товариському матчі, в якому "синьо-жовті" перемогли з рахунком 88:60.

Матч за вихід до чвертьфіналу Україна розпочала з відставанням у три очки після стартової чверті – 21:24. Проте в другій "синьо-жовтим" вдалося нав'язати гру суперникам і повести 45:42 на екваторі поєдинку.

На початку третьої чверті українці продовжували зберігати перевагу, та за менш ніж чотири хвилини до її кінця поляки зрівняли рахунок до 59:59, а далі вирвалися вперед і перед останньою чвертю вели 69:67.

Українці мінімально відігралися на старті четвертої десятихвилинки, але ривок Польщі знову вивів їх уперед, і за п'ять хвилин до завершення матчу опоненти вели з шестиочковим відривом.

За півтори хвилини до кінця українці провели кілька вдалих атак і завдяки влучним кидкам Іссуфа Санона, Артема Пустового й Святослава Михайлюка скоротили відставання до трьох очок. Після серії штрафних Україну відділяли від опонентів два пункти, які суперники відіграли також на штрафних за пів хвилини до сирени. Утім українська команда так і не встигла відновити перевагу й у підсумку поступилася з рахунком 86:94.

Євробаскет-2022 (чоловіки). 1/8 фіналу

Україна – Польща – 86:94 (21:24, 24:18, 22:27, 19:25)

Найрезультативнішим гравцем матчу в збірній України став В'ячеслав Бобров, який набрав за гру 15 очок. По 13 очок принесли Пустовий і Санон, який, зокрема, оформив вісім асистів. Також по вісім підбирань зробили Михайлюк та Олексій Лень.

До речі

На минулому Євробаскеті-2017 Україна також вийшла до плей-оф, проте зупинилася в 1/8 фіналу, де програла Словенії.

Востаннє Україна проходила до чвертьфіналу Євро в 2013 році, коли групова стадія чемпіонату ще мала два раунди. Тоді "синьо-жовті" вилетіли від Хорватії та в підсумку посіли шосте місце. Це найкращий результат збірної в історії участі в Євробаскеті.