Євробаскет-2022. Попри поразку від Хорватії, Україна пробилася до плей-оф з другого місця в групі

08.09.2022 19:01

Чоловіча збірна України з баскетболу завершила виступи в груповому раунді чемпіонату Європи-2022

"Синьо-жовті" достроково відібралися до плей-оф ще після третього матчу цього етапу.

На шляху до останньої гри в групі С проти Хорватії українці здолали Велику Британію (90:61), Естонію (74:73) й Італію (84:73) та поступилися лідерам групи Греції (79:99).

Матч проти Хорватії підопічні Айнарса Багатскіса розпочали на рівних. Першу чверть команди завершили з однаковою кількістю очок – по 21. У другій українці почали відставати й у певний момент програвали 12 пунктів, проте на екваторі зустрічі скоротили відставання від суперників до трьох очок – 42:45.

У третій чверті Україна знову змогла вийти вперед і на фінальний відрізок матчу виходила в ролі лідера – за рахунку 70:64 на свою користь.

На початку останньої чверті українці зберігали перевагу, але хорвати регулярно наздоганяли "синьо-жовтих", а після низки помилок від українців повели 84:79.

Богдан Близнюк скоротив відставання до трьох очок завдяки успішно виконаним штрафним і двоочковому, але хорвати відновили домінування на паркеті й завдали Україні другої поспіль поразки на цьому турнірі з рахунком 90:85.

Євробаскет-2022. 5-ий тур

Хорватія – Україна – 90:83 (21:21, 24:21, 22:25, 23:18)

Найрезультативнішим гравцем збірної України став Володимир Герун – 21 очко.

Плей-оф Євробаскету-2022 розпочнеться в суботу, 10 вересня. Наступний суперник України в 1/8 фіналу визначиться за підсумками всіх матчів групового етапу, які завершаться сьогодні близько опівночі.