Взяли удар на себе: гравці збірної України провели емоційну зустріч з пресою після розгрому від Румунії на Євро-2024

19.06.2024 16:02
Категории: Новини Футбол

Півзахисники національної збірної України Руслан Маліновський і Володимир Бражко відповіли на запитання журналістів на пресконференції, присвяченій виступу на Євро-2024.

Фото УАФ

— У чому основна причина поразки в поєдинку з Румунією? Чи проаналізували ви гру?

Руслан Маліновський: — Щойно прибули з теоретичного заняття. Багато складових, епізоди вирішують результат матчу. Я вважаю, що потрібно підтягнути позафутбольні моменти. Треба більше бажання, боротьби, командних дій. Зараз провели аналіз, сподіваюся, на наступні матчі зробимо правильні висновки, покажемо інший футбол. Була теорія, під час якої були сказані дуже важливі речі. Тепер важливо перенести це в тренувальний процес, а потім — на ігри.

— Після матчу з Румунією футболісти збірної України поговорили між собою. Чи відчули ви ефект від цієї розмови, очевидно, на високих тонах?

Руслан Маліновський: — Те, що це було на високих тонах, — сто відсотків. Але те, про що ми розмовляли в роздягальні після матчу, залишиться там. Усім потрібно подумати над сказаним і зробити правильні висновки. У нас є досвідчені футболісти, які можуть допомогти молодим виконавцям, той же Андрій Ярмоленко вже четверте Євро проводить. Ми почули багато, скажімо так, добрих слів.

— Володимире, після матчу з Румунією ви сказали, що суперник нічого особливого не показав. Проаналізувавши гру, ви зараз так само думаєте?

Володимир Бражко: — Я сказав це на емоціях, висловився неправильно. Я мав на увазі, що суперник не показав чогось, чого ми не очікували, але нам не вистачило концентрації. Так воно й вийшло, гра склалася з напівмоментів. Можу привітати Румунію, але нам потрібно зосередитися на собі.

— Як збірній легше готуватися: коли всі носять на руках чи, навпаки, критикують? Можливо, хейт допоможе вам бути злішими?

Руслан Маліновський: — Я вважаю, що це повинно допомогти. Розмови розмовами, але ми все бачимо на футбольному полі. Мені пригадуються слова колишнього тренера, Сергія Ковальова, який говорив, що коли випадає один футболіст — це важко для команди, якщо двоє — це катастрофа. Тож не можу сказати, що в Румунії хтось випав по тій грі, яку вони запланували. Не хочеться й говорити про нашу збірну, виділяти когось. Але в суперників було більше команди, ніж у нас. Тому нам потрібно зараз бути командою, сприйняти цю критику нормально, тому що це футбол, емоції, ціла країна дивиться на нас. Нам потрібно зробити правильні висновки. Усі 26 футболістів повинні бути готовими вийти на поле й бути частиною команди.

Фото УАФ

— Попереду — зустріч зі Словаччиною. Чи можете когось виділити зі складу майбутнього суперника?

Володимир Бражко: — Виділяти когось там не треба, вони сильні командою. Я дивився їхню гру з Бельгією — словаки знають, що робити на полі як командно, так й індивідуально. Не треба боятися суперника, а варто слідкувати за собою. Треба перемагати, адже шанси ще є, але немає права на помилку.

Руслан Маліновський: — Можна сказати, що я знаю там пів команди, оскільки граємо в одному чемпіонаті. Мілан Шкриняр грав в «Інтері» багато років. У середній лінії зібрані виконавці із Серії А. Юрай Куцка багато часу провів в Італії, Ондрей Дуда грає за «Верону», Станіслав Лоботка — за «Наполі». Це футболісти високого рівня, не можна їм давати час подумати й не тиснути на них. Вони мобільні, це дуже класна та збалансована команда. Ми побачили, як вони терпіли й боролися за результат у грі з Бельгією. Це буде дуже мотивований суперник, який підійде до зустрічі з хорошим настроєм. Обидві команди будуть заряджені на перемогу. Як я й казав, нам потрібно звернути увагу на ці ключові епізоди.

— Руслане, ви — один із найбільш досвідчених футболістів збірної. Як вам грати за такого тиску, коли треба думати не тільки про футбол, а й про ситуацію в Україні?

Руслан Маліновський: — Ми розуміємо відповідальність кожного з нас. Ми дуже хотіли виграти, ми продовжуємо боротися за свою країну. Іноді ти віддаєш усе на футбольному полі, але не досягаєш  результату. Ми хочемо зробити все можливо, щоб після наступних двох ігор уболівальники пишалися нами, побачили команду, яка віддала всю себе за Україну.

— Володимире, ви родом із Запоріжжя, наскільки вам важко, адже ваше місто зараз постійно під ворожими атаками?

Володимир Бражко: — Не хочу виділяти лише себе, адже зараз усім складно, багато хлопців у збірній — із прифронтових міст. Я завжди на зв’язку зі своїми батьками, друзями. Вони тримаються, я за них дуже переживаю. Хочеться порадувати всіх українців своєю грою за збірну. На жаль, із Румунією цього не вийшло. Ми хочемо добре підготуватися до наступних матчів, щоб це виправити й дати сили нашим воїнам і всім українцям. Будемо робити все від нас залежне.

Фото УАФ

— Володимире, ви з Русланом прийшли на пресконференцію. Це натяк на вихід в основі зі словаками, чи тому, що ви найсміливіші?

Володимир Бражко: — Подивимося, нічого не можу сказати. Ще два дні до гри.

— Після матчу з румунами у багатьох гравців з’явилися дописи в соцмережах із вибаченнями. Чи ви колегіально вирішили, що варто їх робити? Чи взагалі ви якось реагуєте на соцмережі після таких важких поєдинків?

Володимир Бражко: —  Після гри я намагався не брати телефон у руки, бо знав, що там буде. Ми заслужили цей хейт, немає нам виправдання. Десь цей негатив потрібно прийняти, пропустити через себе. Треба зрозуміти, як нам далі грати, і де ми знаходимося.

Руслан Маліновський: — Це все індивідуально. З моєї точки зору, після таких матчів ці вибачення нікому не потрібні. Добре, що в нас уже скоро наступна гра, не треба чекати її цілий тиждень. Тож можна показати себе з іншого боку.

— Які у вас залишилися враження від атмосфери на стадіоні та підтримки вболівальників?

Руслан Маліновський: — Атмосфера була футбольна, чудова. У цьому є шарм Євро, тому що всі стадіони повні, і грати в таких умовах — одне задоволення. Це емоції, які не забуваються, нам потрібно цінувати такі моменти.

Володимир Бражко: — Мені дуже запам’яталася атмосфера, адже для мене це перший такий матч на заповненому стадіоні. Дуже хотілося зіграти на чемпіонаті Європи, я до цього йшов, але треба покращувати гру.

Лента новостей