"Вжити спільних заходів". На засіданні Європейської Ради порушили питання усунення росіян від змагань на території ЄС

Україну представляв заступник Міністра молоді та спорту Андрій Чесноков

Група країн на рівні Європейської ради з питань спорту висловилася на підтримку повного відсторонення російських та білоруських спортсменів від міжнародних змагань. Про це йдеться на сайті Міністерства молоді та спорту України.

Від початку року повернення атлетів з двох країн на умовах нейтралітету схвалив Міжнародний олімпійський комітет. Він рекомендував спортивним федераціям дозволити змагатися росіянам та білорусам за ряду умов: ті мають не висловлюватися на підтримку повномасштабного вторгнення до України й не мати зв'язків зі збройними та силовими структурами всередині своїх держав.

Відтоді до питання нейтралітету росіян та білорусів апелювали що в Україні, що за кордоном. Зокрема, міністерка спорту Великої Британії Люсі Фрейзер закликала МОК порушити питання державного фінансування спортсменів. Вже у травні група з 35 країн виступила із заявою, що до МОК залишаються "суттєві питання" щодо механізму інтеграції нейтральних атлетів з рф та білорусі до міжнародних змагань.

Натомість на засіданні Європейської ради з питань спорту її члени заявили про "неприпустимість участі в змаганнях російських та білоруських атлетів", йдеться у дописі Мінспорту.

Зокрема, йшлося про допуск спортсменів двох країн до змагань на території Євросоюзу. Члени Ради припустили можливість їхнього "повного бану" в країнах об'єднання.

"Групою країн-партнерів було запропоновано вжити спільні заходи на рівні ЄС щодо повного бану для росіян і білорусів на змаганнях, що проводяться у Євросоюзі", — підсумовує міністерство.

Що ж до позиції української сторони, заступник голови Мінспорту Андрій Чесноков, серед іншого, "поінформував держави-члени ЄС щодо жахливих наслідків російської агресії для українського спорту". І закликав відмовитися від повернення росіян з білорусами до змагань навіть на умовах нейтралітету.

"Заступник Міністра заявив про незмінну позицію України: поки російські війська за пособництва білоруського уряду продовжують здійснювати акти геноциду проти українського народу, російським і білоруським спортсменам має бути заборонено брати участь у будь-яких міжнародних змаганнях у будь-якому статусі, включно з нейтральним".

Лента новостей