Вперше в історії українець подолав Північну протоку. І присвятив своє досягнення бійцям ЗСУ

30.09.2022 11:00

Загальну відстань у 35 км Віталій Ступак подолав за 13 годин 53 хвилини

 
 
Вперше в історії українець переплив Північну протоку між островами Великобританія та Ірландія, яка сполучає північну частину Ірландського моря з Атлантичним океаном.

Загальну відстань у 35 км львів'янин Віталій Ступак подолав за 13 годин 53 хвилини!

Це історичний момент для України, адже до Віталія жоден українець не підкорював Північний канал. Ця протока розташована між Ірландією та Шотландією і є однією з семи найскладніших локацій для плавців. Вона входить в Oceans Seven Challenge. Це змагання, що складається зі семи дальніх запливів у відкритій воді через найнебезпечніші морські канали світу.

Спортсмен зізнається, що найскладніше було боротися із температурою води, вона була не вище ніж 15 градусів за Цельсієм, та припливом течій, адже їхня швидкість сягала понад 12 км/год. Цей заплив Віталій присвятив бійцям ЗСУ.

Віталій Ступак: «Мене надзвичайно мотивувала моя країна, її народ, ЗСУ. Звичайно, були моменти, коли хотілося опустити руки, та кожного разу, коли бачив на човні український прапор, говорив собі, що я не маю права здаватися, так само як не здаються наші захисники. У результаті я став 109 людиною у світі та першою в Україні, яка підкорила цей Північний канал, що свідчить про його важкість для спортсменів».

Віталій родом зі Львова. У свої 45 років він працює професійним масажистом. Свою кар’єру плавця розпочав у 2018 році. Торік Віталій проплив Ла-Манш – стартував з англійського берега м. Довера і плив у напрямку Франції. Загальна відстань – 56 км. Цю дистанцію Віталій здолав з результатом у 14 годин 32 хвилини. Тоді заплив чоловік присвятив 30-ій річниці Незалежності України.

Голова Львівської ОДА Максим Козицький: «Віталій – дуже світла людина. Це стає зрозумілим після першої ж зустрічі. Майбутнє України будують саме такі – світлі та незламні люди, здатні долати будь-які перешкоди на шляху до своєї мети. Здавалося б, спортсмен-аматор, але він доклав усіх зусиль, здолавши у воді близько 35 кілометрів, і показав усьому світові, як українці вміють досягати своїх цілей. І в спорті, і в боротьбі за свободу».

За популяризацію фізичної культури та спорту та зміцнення престижу України в світі очільник Львівської ОВА відзначив Віталія Ступака пам’ятними сувенірами та подякою Львівської обласної військової адміністрації.

Лента новостей