Власник команди Формули-1 "Хаас" підозрюється у порушенні антиросійських санкцій

 

Американський підприємець Джин Хаас, власник команди Формули-1, та його компанія Haas Automation підозрюються у порушенні антиросійських санкцій

Про це повідомляє PBS.

Джин Хаас володіє гоночними командами у NASCAR та Формулі-1, в якій "Хаас" виступає з 2016 року. У березні 2022 року американська команда Формули-1 розірвала трудові відносини з російським гонщиком Нікітою Мазєпіним.

Haas Automation, яка профілюється на виробництвом верстатів з програмним керуванням, через свого офіційного представника в росії та білорусі нібито постачала обладнання для російських заводів воєнної промисловості. Як свідчать документи, подані до Міністерства фінансів і Міністерства торгівлі США, серед них - завод RATEP. Останній займається виготовленням систем наведення для зенітної артилерії російської армії та знаходиться під санкціями США з 2014 року.

Наразі невідомо, які саме санкції загрожують Haas Automation, якщо провина компанії буде доведена.

Компанія Джина Хааса відреагувала на підозри, назвавши їх "вигаданими". Також Haas Automation зазначила, що "добровільно вирішила припинити відносини з російським дистриб'ютором, чого ніколи не вимагали жодні санкції США".

"З нашого заводу не було відправлено жодного верстата до рРосії з 3 березня 2022 року. 18 верстатів, про які йдеться в сюжеті, покинули завод Haas Automation до російського вторгнення в Україну. Ми повністю підтримуємо Україну та її народ у захисті від росії", - йдеться у заяві компанії.

Це не перший випадок, коли власники спортивних команд підозрюються у роботі з воєнно-промисловим комплексом росії. У березні 2022 року повідомлялось, що російський бізнесмен Роман Абрамовіч, на той момент - власник "Челсі", володів акціями заводу, який виробляв деталі для танків рф.

Що відомо про Haas Automation і спорт

  • Джин Хаас володіє командою NASCAR Stewart-Haas Racing, яка розпочала виступати у гонках цієї серії з сезону 2003. Співвласником Хааса у цій команді є триразовий чемпіон NASCAR - Тоні Стюарт.
  • Команда Хааса у Формулі-1 розпочаласвої виступи у 2016 року. З того моменту провела 145 гран-прі, однак жодної гонки не виграла.
  • У поточному сезоні Формули-1 пілотами "Хаас" є Кевін Магнусен та Ніко Гюлькерберг. На першому гран-прі сезону вони фінішували 13-м та 15-м відповідно.

Лента новостей