Визначилися усі учасниці Кубка претенденток з волейболу: потенційні суперниці збірної України

05.07.2023 20:56

Кубок претенденток у 2023 році стане четвертим розіграшем в історії змагань

Перемога у ньому виводить команду до елітного дивізіону у світовому волейболі – до Ліги націй.

Участь у турнірі беруть вісім збірних з різних континентів. Цьогоріч вперше у Кубку претенденток зіграють Україна, Швеція, Кенія, Мексика та В'єтнам. Окрім них, до турніру потрапили Колумбія, Франція та Хорватія. Пізніше за інших учасницями цих змагань стали саме хорватські волейболістки, які посіли останнє місце у сезоні Ліги націй.

Натомість збірна України вийшла до змагань у статусі фіналісток Золотої Євроліги. У фінальному протистоянні з двох матчів українські гравчині зіграють проти Швеції і можуть покращити своє положення у рейтингу Міжнародної федерації волейболу.

Від місця збірної станом на 10 липня у заліку FIVB залежить суперниця команди у Кубку претенденток. Господарка турніру Франція зіграє проти останньої збірної у рейтингу – В'єтнаму. Решта збірних будуть розділені на сіяних та несіяних: Україна потрапить до переліку перших. Ймовірними суперницями України у першому матчі Кубка претенденток є Хорватія.

Учасниці Кубка претенденток з волейболу

17 (місце збірної у чинному світовому рейтингу). Колумбія – збірна з найвищим рейтингом у Південній Америці
47. В'єтнам – переможниці азійського Кубка виклику
Кубок претенденток пройде 27-30 липня у французькому місті Лаваль. Переможниці турніру вийдуть до Ліги націй-2024.

Що відомо про збірну України з волейболу

Україна вигравала жіночу Золоту Євролігу в сезоні-2017. Тоді у фінальній серії з двох матчів "синьо-жовті" перемогли волейболісток Фінляндії.
Наступним турніром після Кубка претенденток для українських волейболісток стане чемпіонат Європи з волейболу, який відбудеться з 15 серпня по 3 вересня.
У 2023 році жіноча збірна України зіграє у олімпійській кваліфікації до Ігор-2024, яка пройде з 16-го по 24 вересня.