Визначилися усі чвертьфіналісти Євробаскету-2022

12.09.2022 13:00

Стадія 1/8 фіналу Євробаскету-2022 завершена

Визначилися усі чвертьфіналісти Євробаскету-2022: результати 1/8 фіналу та сітка турніру

Упродовж двох ігрових днів визначилися вісім команд, які продовжать боротьбу за перемогу на турнірі.

Участь у плей-оф чемпіонату Європи з баскетболу взяли 16 команд. Серед них і збірна України, яка боролася за плей-оф проти команди Польщі.

Матч України проти Польщі відбувався на старті другого дня 1/8 фіналу. І закінчився для українців поразкою з рахунком 86:94 - "синьо-жовті" не змогли повторити найкращий результат, встановлений на Євробаскеті-2013.

Після матчу України відбулися ще три поєдинки 1/8 фіналу. Вони сформували повний список учасників чвертьфіналу та подальшу сітку турніру.

Найважчим вихід до чвертьфіналу став для чинних чемпіонів світу Іспанії, а також віцечемпіонів Олімпіади-2020 Франції. Французи лише з перевагою в одне очко в овертаймі пройшли команду Туреччини, тоді як іспанці теж лише завдяки овертайму дотиснули Литву.

Останнім учасником Євробаскету-2022 стала збірна Греції. В останній чверті завдяки ривку 15:3 у стартові шість хвилин греки вибили з Євро Чехію - з рахунком 94:88.

Греція - Чехія 94:88

У порівнянні з попереднім Євробаскетом-2017 список учасників чвертьфіналу змінився майже на половину. Продовжує боротьбу чинний чемпіон Словенія, тоді як віцечемпіон Сербія вилетіла від Італії - ще одного чвертьфіналісту Євро-2022. Також зіграють на цій стадії команди Іспанії, Німеччини та Греції. Уперше з 2009 року на цій стадії зіграє Польща, тоді як для Фінляндії це найкращий результат за 55 років.

За підсумками 1/8 фіналу були також сформовані усі пари чвертьфіналу Євробаскету-2022.

До речі

Чинним чемпіоном Європи з баскетболу є Словенія, яка у фіналі 2017 року обіграла Сербію.

Найвищу результативність за підсумками одного матчу показав словенець Лука Дончич, який набрав 47 очок проти Франції - другий найвищий показник в історії турніру.