Визначилися півфіналістки жіночого Євро з гандболу

18.11.2022 10:59

У порівнянні з Євро-2020 у півфіналі одна зміна

На чемпіонаті Європи серед жіночих збірних з гандболу добігли кінця матчі групового раунду. За їх підсумками визначилися чотири команди, які продовжать боротьбу за континентальний титул.

У листопаді Євро-2022 стартував на майданчиках Словенії, Північної Македонії та Чорногорії. До фінальної частини змагань вийшли 16 команд, включно з чинними чемпіонками Європи, збірною Норвегії.

За підсумками першого раунду турніру боротьбу продовжили 12 команд, які були розділені на дві групи по шість команд у кожній. До півфіналів виходили по дві команди, які посідали дві перші сходинки своїх груп. Ще дві збірні на третіх сходинках мали визначити між собою долю п'ятого місця Євро.

Як пройшли матчі групового раунду

Найкращою командою другого раунду стала Франція, що здобула в своїй групі максимально можливі п'ять перемог. Француженки залишаються єдиними непереможними на турнірі. На чотири очки француженки випередили гандболісток з Чорногорії, за якими в таблиці розташувалася команда Нідерландів.

В іншій групі чинні чемпіонки з Норвегії в останньому, очному матчі поступилися Данії першим місцем. Саме ці дві команди вийшли до півфіналу, за п'яте місце турніру ж боротиметься команда Швеції.

Відтак переможці двох груп - збірні Данії та Франції - у своїх фіналах боротимуться з Чорногорією та Норвегією відповідно.

Матч Франція - Норвегія у півфіналі стане рематчем фіналу останнього Євро, а також чемпіонату світу.

У матчі за п'яте місце Швеція гратиме з Нідерландами. Усі матчі заключної частини турніру прийматиме словенська Любляна.

Розклад найближчих матчів Євро-2022

1/2 фіналу:

П'ятниця, 18 листопада. 18:45. Данія - Чорногорія

П'ятниця, 18 листопада. 21:30. Норвегія - Франція

Матч за п'яте місце:

П'ятниця, 18 листопада. 16:00. Швеція - Нідерланди

Фінал жіночого Євро-2022 з гандболу в неділю, 20 листопада, прийматиме Любляна. Того ж дня на турнірі розіграють бронзові медалі першості.

Збірна України не пройшла до фінальної частини Євро-2022, посівши третє місце у таблиці своєї відбіркової групи.

Українки 11 разів брали участь в основному турнірі континентальної першості. Найкращим результатом "синьо-жовтих" став вихід у фінал Євро-2000, де українки поступилися Угорщині.