Визначилися фіналістки жіночого турніру Australian Open

26.01.2023 21:58

На Відкритому чемпіонаті Австралії з тенісу добігли кінця півфінали в одиночній жіночій сітці турніру

У матчі за титул гратимуть Єлєна Рибакіна та Аріна Сабалєнка.

На шляху до півфіналів Рибакіна та Сабалєнка на двох поступилися суперницям лише одним сетом (у матчі Рибакіної з американкою Даніелль Коллінз - 2:1). Представниця Казахстану в півфіналі вийшла на дворазову чемпіонку Australian Open Вікторію Азарєнку, натомість Сабалєнці випало зіграти проти єдиної несіяної півфіналістки - Магди Лінетт з Польщі.

Першою путівку до фіналу здобула Рибакіна. Першою програвши суперниці брейк, чинна чемпіонка Вімблдона вирівняла становище у стартовому сеті й переграла Азарєнку на тайбрейку. Вже в другому сеті вона виграла три гейми на подачі суперниці та здобула підсумкову перемогу за годину й 43 хвилини на корті.

Напружену першу партію між собою розіграли й Сабалєнка з Лінетт. Суперниці обмінялися одним програним геймом на власній подачі, після чого чинна п'ята ракетка світу перехопила ініціативу на тайбрейку, який виграла з рахунком 7:1.

У другій партії Сабалєнка значно переважала польку, але наприкінці сету не реалізувала три матчболи на подачі суперниці. П'ята сіяна виправилася в наступному геймі, коли з першої спроби подала на матч - 2:0.

Australian Open. Жінки - 1/2 фіналу

Єлєна Рибакіна (Казахстан, 22) - Вікторія Азарєнка (24) - 2:0 (7:6(4), 6:3)

Магда Лінетт (Польща) - Аріна Сабалєнка (5) - 0:2 (6:7(1), 2:6)

Рибакіна - Сабалєнка: що відомо про фінал Australian Open
  • Для Сабалєнки, володарки 11 титулів на рівні WTA, фінал стане першим на турнірах серії Грендслем у кар'єрі. Раніше вона тричі зупинялася у півфіналах - на Вімблдоні (2021) та US Open (2021-2022).
  • Рибакіна вдруге гратиме у фіналах тенісних мейджорів. У своєму єдиному досі фіналі - на Вімблдоні у 2022 році - представниця Казахстану здобула вольову перемогу над Онс Жабер.
  • У Мельбурні суперниці проведуть четвертий очний матч у кар'єрі на офіційному рівні. У всіх трьох попередніх зустрічах перемагала Сабалєнка (одна з них - у чвертьфіналі Вімблдона 2021 року).