Визначилися фіналісти чоловічого турніру Australian Open-2023

28.01.2023 09:00

У вирішальному матчі чоловічої сітки турніру зіграють Стефанос Циципас та Новак Джокович

На Відкритому чемпіонаті Австралії з тенісу пройшли півфінали турніру. За їхніми підсумками визначились тенісисти, які змагатимуться за титул чемпіона першого грендслему у 2023 році.

Фіналістами чоловічого турніру Australian Open-2023 стали Стефанос Циципас та Новак Джокович. Учасники вирішального матчу серед чоловіків визначилися після того, як стали відомі учасниці жіночої сітки змагань.

Першим фіналістом Відкритого чемпіонату Австралії з тенісу у 2023 році став Стефанос Циципас. На шляху до фіналу грецький тенісист віддав своїм суперникам три сети. Сталося це у 1/8 фіналу та півфіналі турніру. На цих стадіях Циципас зустрічався з Янніком Зіннером (3:2) та Кареном Хачановим (3:1) відповідно.

Півфінал AO-2023 став для Циципаса у Мельбурні четвертим у кар'єрі. Суперником грека у 1/2 фіналу став 20-й номер світового рейтингу - Карен Хачанов. Матч двох тенісистів тривав три години та 21 хвилину і закінчився перемогою Стефаноса з рахунком 3:1 - грек вперше вийшов до фіналу Australian Open.

Натомість Новак Джокович, який взяв участь у другому півфіналі чоловічої сітки AO, у матчах зі своїми суперниками програв лише в одному сеті. Сталося це у 1/32 фіналу, де сербський тенісист зустрівся з 191-м номером світового рейтингу - Енцо Куако.

У півфіналі турніру у Мельбурні суперником Джоковича став Томмі Пол. Американець займає 35-те місце у рейтингу ATP, однак нав'язати боротьбу сербу йому не вдалось. Пол взяв у матчі вісім геймів, п'ять з яких у першій партії, та закінчив боротьбу на турнірі, програвши Новаку з рахунком 0:3.

Ставши переможцем свого півфіналу, Новак Джокович продовжив виграшну серію на Australian Open до 27-ми матчів. Таким чином, серб встановив рекорд турніру у відкритій ері.

Australian Open. Чоловіки - 1/2 фіналу
  • Карен Хачанов (20) - Стефанос Циципас (4) 1:3 (6:7, 4:6, 7:6, 3:6)
  • Новак Джокович (5) - Томмі Пол (35) 3:0 (7:5, 6:1, 6:2)
Циципас - Джокович: що відомо про фінал Australian Open
  • Стефанос Циципас вдруге у кар'єрі вийшов до фіналу мейджору. Раніше це вдавалось греку у 2021 році, коли тенісист став другим на Ролан Гаррос. У вирішальному матчі цього грендслему Стефанос програв саме Джоковичу, маючи перевагу 2:0 по сетам.
  • 24-річний Циципас став наймолодшим учасником фіналу Відкритого чемпіонату Австралії з тенісу, починаючи з 2011 року, коли у вирішальному матчу турніру зустрілись Новак Джокович та Енді Маррей.
  • Новак Джокович вдесяте вийшов до фіналу Australian Open і боротиметься за десятий трофей турніру. Загалом серб зіграв у 32 фіналах тенісних мейджорів і виграв 21 з них.
  • У Мельбурні Циципас та Джокович проведуть 14-й очний матч. Сербський тенісист наразі веде у особистих зустрічах з греком з рахунком 10:3.
  • У 2022 році Циципас та Джокович зустрічались чотири рази. У всіх випадках сильнішим був Новак.
  • У разі перемоги на Australian Open, Новак Джокович зрівняється з Рафою Надалем за кількістю титулів грендслем.
  • Фінал чоловічого одиночного турніру Australian Open буде зіграно в неділю, 29 січня.