Василь Михайлов у драматичній сутичці здобув шосту медаль України на чемпіонаті світу з боротьби

17.09.2022 21:00

Україна здобула першу медаль на чемпіонаті світу з вільної боротьби

Її автором став 27-річний борець Василь Михайлов, що виступає у вазі до 79 кг.

Михайлов став першим українським борцем, який за підсумком стартового змагального дня у вільній боротьбі потрапив у сутички за медалі. На чемпіонаті світу-2022 йому вдалося пройти одразу трьох суперників - казахстанця Болата Сакаєва, а також двох призерів Євро-2022 - срібного медаліста Ашрафа Аширова та чемпіона Європи Гіоргіоса Кугьомцидіса.

У півфіналі Михайлов поступився іранцеві Могамаду Асгару. Однак отримав можливість поборотися за "бронзу".

Суперником Михайлова у бронзовій сутичці став узбекистанець Бехзод Абдурахмонов - бронзовий призер Олімпіади-2020 у ваговій категорії до 74 кг, а також 2-разовий медаліст чемпіонатів світу у вазі до 70 та 74 кг відповідно.

Сутичка Михайлова проти Абдурахмонова розпочалася для українця з трьох набраних балів за підсумками стартових трьох хвилин. Однак друга 3-хвилинка ледь не закінчилася для українця поразкою: узбекистанця нагородили двома балами за прийом і ще одним за активність, завдяки чому він вийшов уперед.

А за 16 секунд до кінця Абдурахмонов взагалі вийшов уперед - судді зарахували йому два очки за те, що він виконав прийом на Михайлові поруч із межами кола. Однак українська сторона подала челендж на рішення суддів, і замість двох балів узбекистанцю одне очко отримав саме Михайлов - на повторі помітили, що Абдурахмонов вийшов за межі кола.

Зрештою, український борець втримав перевагу над Абдурахмоновим. А після закінчення сутички та перегляду ще одного челенджу Михайлова нагородили ще одним очком - 5:3.

"Бронза" Михайлова стала першою медаллю України у чоловічій вільній боротьбі на чемпіонаті світу-2022. І загалом шостою для українських борців на турнірі у Белграді.