В організаторів Олімпійських ігор-2024 у Парижі виникли затримки з будівництвом. Серед причин – війна в Україні

Повномасштабна війна Росії проти України стала однією з причин для фінансових проблем із будівництвом спортивних об'єктів у межах підготовки до Олімпійських і Паралімпійських ігор-2024 у Парижі

Про це заявив голова Solideo – компанії, що займається будівництвом інфраструктури для прийдешніх Ігор, – Ніколя Ферран у інтерв'ю L'Équipe.

За прогнозами Феррана, до кінця 2023 року має бути завершено 89% роботи над олімпійськими об'єктами. Наразі від графіка відстає створення Арени Порт де ла Шапель, що має прийняти змагання з художньої гімнастики та бадмінтону, а також паралімпійського паверліфтингу. У 2022-му робота над ареною мала затримку на чотири місяці.

Що стало причиною ускладнень

Проблеми пов'язані з низкою факторів, через які організаторам Парижа-2024 доведеться витратити на будівництво додаткові 150 мільйонів євро. Серед причин – війна в Україні, інфляція та наслідки пандемії COVID-19. Вплив цих чинників пояснюють зростанням цін на енергоресурси та сировину.

Утім, Ферран переконує, що Арена Порт де ла Шапель – "єдиний проєкт, що постраждав від наслідків війни в Україні". За його словами, будівлю здадуть наприкінці 2023 року. "Графік щільний, але здійсненний", – вважає очільник будівельної компанії.

Наразі бюджет Ігор-2024 становить 4.49 мільярда євро.

До речі
  • Париж прийматиме Олімпійські ігри вперше за рівно 100 років. Літня Олімпіада відбудеться з 26 липня до 11 серпня 2024 року, а Паралімпіада – з 28 серпня до 8 вересня.
  • Упродовж Оліміпади-2024 розіграють медалі в 32 видах спорту. На Іграх дебютує брейкданс. Водночас з програми зникли карате й бейсбол/софтбол та ризикує бути вилученим бокс.
  • Наразі Україна вже має три олімпійські ліцензії на Ігри-2024: усі – в кульовій стрільбі.

Лента новостей