Роджер Федерер повідомив про завершення активних виступів на професійному рівні

Останнім для швейцарця стане Кубок Лейвера у вересні.

Експерша ракетка світу Роджер Федерер оголосив про закінчення кар'єри у великому тенісі. Відповідне оголошення швейцарець зробив на своїй сторінці у Twitter.

Професійну кар'єру Федерер розпочав у 1998 році. Вже в лютому 2004-го він вперше очолив світовий рейтинг у віці 23 років. Й відтоді здобув 103 титули на рівні ATP, що є другим найкращим результатом в історії Відкритої ери (від 1968 року, коли професіоналам дозволили грати з тенісистами-аматорами).

20 з 103 титулів Федерер виграв на турнірах серії Грендслем. Окрім швейцарця, це досягнення підкорювалося лише двом іншим тенісистам - Новаку Джоковичу (21 титул) та абсолютному рекордсмену Рафаелю Надалю (22). Найчастіше Роджер перемагав на Вімблдоні, де здобув вісім головних трофеїв.

Упродовж останніх років Федерер часто залишався поза тенісом через травми. Його останній матч відбувся ще в липні 2021 року, коли в трьох сетах швейцарець на Вімблдоні поступився поляку Губерту Гуркачу. Відтоді Роджер не грав через рецидив травми коліна, через яку також пропустив значну частину сезону-2020.

Тепер Федерер ухвалив рішення про закінчення кар'єри. Та сповістив, що проведе ще один турнір, який стане для нього прощальним.

Що сказав Федерер

Своє рішення швейцарець пояснив неможливістю повернутися до своєї найкращої форми через травми та поважний для професійного атлета вік. Проте 41-річний тенісист пообіцяв провести ще один турнір, яким у вересні стане Кубок Лейвера.

"Як ви всі знаєте, останні три роки мене спіткали виклики у формі травм та операцій. Я важко працював над тим, аби повернутися до повноцінної змагальної форми. Але я також знаю межу можливостей свого тіла, чиє звернення до мене останнім часом було дуже чітким. Мені - 41 рік. За 24 роки я провів понад 1500 матчів. Теніс приймав мене значно щедріше, ніж я міг будь-коли мріяти. І теперь я маю визнати час, коли закінчу свою спортивну кар'єру.

Кубок Лейвера наступного тижня в Лондоні буде моїм останнім турніром ATP. У майбутньому я продовжу грати в теніс, звичайно. Але не на рівні Грендслемів або в професійному турі.

Це гірке рішення - я сумуватиму за всім, що теніс дав мені. Але в той самий час є стільки речей, які хотілося б відзначити. Я вважаю себе одним з найщасливіших людей у світі. Я отримав особливий талант для гри в теніс і робив це на рівні, що ніколи не міг уявити. Набагто довше, ніж я вважав можливим", - написав Роджер.

Хто такий Роджер Федерер

41-річний швейцарський тенісист. Екслідер світового рейтингу ATP.

Володар 103 титулів на рівні професійного туру ATP в одиночному розряді. Ще 8 вісім титулів Федерер здобув на парному рівні.

20-разовий переможець турнірів серії Грендслем, що є третім найкращим показником в історії. Більше за швейцарця на головних тенісних турнірах перемагали тільки Рафаель Надаль та Новак Джокович.

Олімпійський чемпіон 2008 року в парному турнірі, який виграв спільно із співвітчизником Стеном Ваврінкою. Срібний призер Олімпіади-2012 в одиночному розряді.

Що відомо

Цього року Кубок Лейвера стартує 23 вересня й триватиме впродовж двох днів. У рамках турніру збірна команди Європи зіграє з командою решти світу. У 2021 році переможцем турніра стали саме європейці.

На початку вересня професійну кар'єру закінчила 23-разова чемпіонка турнірів серії Грендслем Серена Вільямс. Останнім турніром для головного символа жіночого тенісу сучасності став домашній US Open, який вона покинула за підсумками 1/16 фіналу.