Україна здобула на літньому чемпіонаті світу з біатлону лише одну медаль

Віталій Мандзин став бронзовим призером гонки переслідування юніорів, здобувши першу, і, як з'ясувалося згодом, єдину нагороду для України на турнірі.

Після "золота" Мандзина відбулася перша гонка за участі дорослих збірних - жіночий масстарт. Туди потрапили три представниці України: Дар'я Блашко, Анастасія Меркушина та Валентина Семеренко. Однак на старт вийшли лише дві - Блашко та Меркушина.

Обидві українські біатлоністки вели боротьбу за потрапляння до топ-3 масстарту. І Блашко, і Меркушина закрили перші десять мішеней, завдяки чому вийшли після другого вогневого рубежу на п'ятій та дев'ятій позиціях відповідно.

Закрила усі п'ять мішеней Блашко і на третій стрільбі. Меркушина ж не закрила останню мішень, вийшовши з кола штрафу на 11-й позиції.

Ключовим моментом гонки для Блашко стала остання стрільба, на якій вона не закрила одну мішень. З таким результатом українська біатлоністка продовжила боротьбу лише за потрапляння у топ-6.

У підсумку Блашко посіла дев'яту позицію у гонці. А вслід за нею фінішувала і Анастасія Меркушина - десяте місце.

10. Анастасія Меркушина (Україна, 0+0+1+0) +1:52.3

Третім стартом заключного змагального дня на літньому чемпіонаті світу з біатлону став чоловічий масстарт. Участь у ньому взяли 30 найкращих спортсменів за підсумками попередніх гонок.

Україна у чоловічому масстарті була представлена трьома біатлоністами: Антоном Дудченком, Тарасом Лесюком та Дмитром Підручним. Найкращий результат перед цим серед українських біатлоністів показав Антон Дудченко, який фінішував на восьмій позиції у спринті.

Найкраще серед українців масстарт розпочав саме Дудченко. Він закрив усі десять мішеней на старті гонки, завдяки чому закінчив половину дистанції на шостій позиції. Тарас Лесюк з однією хибою йшов 19-м, а ось Дмитро Підручний з чотирма колами штрафу займав лише 27-е місце.

Ключовою у виступі Дудченка стала третя стрільба. Український біатлоніст не закрив одну мішень і опустився з шостої позиції на 14-у, а відставання від лідера збільшилося з 13.6 секунд до 42.

Останній шанс покращити свій результат Дудченко мав на четвертій стрільбі. Однак і там український біатлоніст припустився однієї хиби, хоча й втримав 14-е місце перед останнім колом.

У підсумку Дудченко посів 14-е місце на фініші. Покращив результат у порівнянні зі стартом гонки Дмитро Підручний - 18-а позиція, а ось Тарас Лесюк - 22-й.

Переможцем чоловічого масстарту став швед Себастьян Самуельссон. У драматичному фініші він випередив німця Романа Реєса. А ось третє місце посів Мартін Понсілуома, який заробив чотири кола штрафу.